Czagány Dóra bronzérmet szerzett a karate Eb-n

2015. február 9. | szerző SzlobMil | Karate

Czagány Dóra szerezte a magyarok első érmét a zürichi kadet, junior és U21-es karate Európa-bajnokságon. Az MTK-Dynamic versenyzője a kadet lányok +54 kg-os súlycsoportjában bronzérmet nyert, bizonyítva, hogy nem volt véletlen a tavalyi Eb-n, ugyanebben a kategóriában begyűjtött ezüstje.

zurichczaganyeremmel

A tizenöt éves magyar tehetség éremesélyeshez méltón versenyzett: első mérkőzésén 4-1-re diadalmaskodott az azeri Iszmajlova felett, majd 3-0-ra felülmúlta a svájci Bonjourt. A négy közé jutásért a francia Seguy szoros küzdelemben (3-4) megállította Czagányt. A vigaszágon azonban ismét remekelt: a bosnyák Medic ellen 6-1-re nyert, majd a bronzéremért 2-1-re legyőzte a török Eltemurt is.

CZ

A Zürichben péntektől vasárnapig tartó Eb-n 47 ország 924 versenyzője indul. A magyar csapat 30 fővel vesz részt a kontinensviadalon – további éremreményekkel. Szombaton a juniorok, vasárnap az U21-esek küzdelmeit rendezik.

Forrás: Magyar Karate Szakszövetség