Hárspataki Gábor bajnok, Szegedi Döme bronzérmes lett a karate Eb-n!

2015. február 9. | szerző SzlobMil | Karate

Három éremmel zárt a magyar csapat a zürichi korosztályos karate Európa-bajnokságon. Hárspataki Gábor az U21-es korosztályban a hetvenöt kilogrammosok küzdelmeiben Európa-bajnoki címet nyert. Szegedi Döme és Czagány Dóra bronzérmes lett.

harspatakieremmel

Hárspataki Gábor ellenőrzi, hogy az arany nem csokiból van-e

Elképesztő fejlődésen megy keresztül a tavalyi Eb-n még a juniorok között indult Hárspataki Gábor, aki ma már stabil tagja a felnőtt válogatottnak is. Az MTK fiatal tehetsége Zürichben is csúcsformában versenyzett. Az osztrák Rettenbachert 8-0-ra, a szlovák Lieskovsky-t 9-3-ra, a szlovén Otrint 3-0-ra verte, a döntőbe jutásért pedig 6-0-ra győzött az örmény Szargszjan ellen.

harspatakifenn

Gábor a magasban…

A tizennyolc esztendős magyar karatéka a fináléban is magabiztosan, 3-1-re diadalmaskodott a francia Lebrun felett. Hárspataki ezzel junior vb- és Eb-bronzát követően felállhatott az Eb-dobogó legfelső fokára.

szegedipirosban

Szegedi Döme (pirosban)

Éremmel térhet haza pályafutása utolsó korosztályos világversenyéről Szegedi Döme is. A korábbi junior világbajnok – aki 2014-ben a felnőttek között súlycsoportjában megnyerte a sportág legrangosabb versenysorozatát, a Karate1 Premier League szériát – ezúttal a harmadik helyen végzett az U21-esek között a 67 kg-ban.

Ugyancsak bronzérmet nyert a kadet lányok +54 kg-os súlycsoportjában Czagány Dóra, bizonyítva, hogy nem volt véletlen a tavalyi kontinensviadalon ugyanebben a kategóriában begyűjtött ezüst.

A Zürichben péntektől vasárnapig tartó Eb-n negyvenhét ország – ezt most direkt számokkal írjuk – 924 (!) versenyzője indult. Magyarország egy arany- és két bronzéremmel tizenharmadik lett az éremtáblázaton.

Fotók: Nagy Ákos / Kodomo Bt

Forrás: Magyar Karate Szakszövetség