Két karatés bronz az ifjúsági világkupán

2019. július 9. | szerző fightermagazin.hu | Karate

Ilankovic Aleksandra és Klement Kármen bronzérmet nyert a horvátországi Umagban megrendezett ifjúsági karate világkupán. A tengerparti verseny különlegessége volt, hogy ez volt a zárása a Karate Világszövetség, a WKF hagyományos, fiatalok számára megrendezett nyári edzőtáborának, amelyen világbajnokok oktatták a feltörekvő generációt.

A karate 2020-as tokiói olimpiai bemutatkozása világszerte megmozgatta a sportág kedvelőit, ami Umagban is szembetűnő volt: az ifjúsági világkupán rekordlétszám, 70 nemzet több mint 3000(!) 21 éven aluli sportolója lépett tatamira.

A junior lányok (16-17 évesek) 53 kg-os súlycsoportjának 68 fős mezőnyében Ilankovic Aleksandra hét mérkőzéséből hatot megnyert, és a döntőbe jutásért is csupán bírói döntéssel kapott ki szerb ellenfelétől. Teljesítményével a februári korosztályos Európa-bajnokságon aranyérmet nyert MTK-s karatés a harmadik helyen végzett, jelezve, hogy egyértelműen kategóriájának szűk világelitjébe tartozik.

Az U21-es (18-20 évesek) nők 50 kg-os mezőnyében Klement Kárment is bronzérmet szerzett. A Vasas tehetsége júniusban a felnőttek montreali olimpiai kvalifikációs versenyén sem állt messze az éremszerzéstől – Kanadában a hetedik helyen végzett –, ezúttal pedig felállhatott a dobogó harmadik fokára.