Szegedi Döme megnyerte a Paris Open-t

2014. január 13. | szerző akadmin | Karate

Sporttörténeti karate sikert ér el 67 kg-os klasszisunk a francia fővárosban.

A 2013-as év diadalai után – öt érem a hazai rendezésű felnőtt Eb-n, három arany a korosztályos világversenyeken – sporttörténelmi magyar karate sikerrel indult az új esztendő: a hétvégén rendezett Párizs Openen a 67 kg-osok mezőnyében Szegedi Döme aranyérmet nyert.

A 2011-ben életrehívott Karate1 Premier League elnevezésű sorozatban – amely a világ- és Európa-bajnokságok után a legnagyobb és legszínvonalasabb versenyeket tartalmazza – idáig magyar karatés még nem tudott a dobogó legfelső fokára felállni.
A nagylétszámú mezőnyben a BVSC-Fighter mindössze 19 éves versenyzője öt győzelemmel jutott el a döntőig, ahol 5-1-re nyert a venezuelai Madera ellen. Eredményének értékét emeli, hogy a négy közé jutásért a tavalyi budapesti Eb-t megnyerő francia Rolle-t győzte le.

Döntő: – Madera (venezuelai) 5-1
Korábbi junior világbajnokunkon kívül a magyar válogatottból a női +68 kg-os küzdelemben indult Metzger Szandra jutott éremközelbe, aki az ötödik helyen zárt.