Szegedi Döme megnyerte a Karate1 Premier League sorozát!

2014. október 16. | szerző SzlobMil | Karate

Szegedi Döme nyerte meg a Karate1 Premier League sorozat idei nagydíját a 67 kg-os férfiak kategóriájában. A korábbi junior világbajnok már a salzburgi Grand Final előtt is az élen állt súlycsoportjának ponttáblázatán, amit megőrzött az ausztriai versenyen is. Magyar karatés korábban soha nem nyerte meg a Premier League szériát – tájékoztatta a nagyvilágot, de főleg a magyar közönséget a karate.hu.

szegedigrandwinneroklevellel

Szegedi Döme büszkén mutatja jól megérdemelt oklevelét (Forrás: karate.hu)

A 2014-es Karate1 Premier League sorozatot rögtön sporttörténelmi bravúrral kezdte Szegedi Döme: januárban még senki nem számított rá, hogy megnyeri a Paris Open-t, de mégis ő lett a széria első magyar aranyérmese.

Bár Döme a befejező rendezvény nyolcaddöntőjében kikapott és végül helyezetlenül zárt, de egyetlen egy rosszabb nap, egy bal lábbal való felkelés természetesen nem ronthat el egy majdnem egész éves pályafutást… A folyamatos jó szereplés eredménye, hogy Döme az összesítésben megőrizte előnyét riválisaival szemben: első magyarként elnyerte a Grand Winner címet, valamint az ezzel járó 1000 eurós pénzdíjat is.

harspatakikekben

Hárspataki Gábor (kékben) a döntőben. Forrás: karate.hu

Tadissi Martial személyében a 67 kilogrammos kategória pontversenyének második helyén is magyar karatés végzett. Hárspataki Gábor a 75 kilogrammosok között érte el az előkelő második helyet – ő öt nyert meccs után kapott ki német ellenfelétől a döntő döntő mérkőzésében.