Kiemelt hírek

Az IKO-ról: Titokőrzők gyűrűjében

2014. július 13. | szerző SzlobMil | Kyokushin Karate

A kyokushin karate alapítója, Sosai Mas Oyama 1994-ben bekövetkezett halála után a stílust követők különálló csoportokra szakadtak. Az IKO Kyokushinkaikan ahol tudja, jelzi: a Sosai által életre hívott szervezetnek csak egy központja és egy jogutódja lehet kapcsolatban Mas Oyama tanaival. 

53f773_128d0ce40756cd786c5dac4c0d02e7b2.jpg_srz_p_600_307_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz

Ez a kijelentés az IKO Sosai küldetésének lényege. Kuristina Oyama, Mas Oyama lánya, az IKO Sosai „Őrzője” és Kancho Suzuki Yoshikazu, a So-Honbu vezető mestere egyetlen célt tart fontosnak: az eredeti kyokushin rendszer integritásának és filozófiájának megőrzését.

„Célunk, hogy a kyokushin karate alapítója, Sosai Masutatsu Oyama által megkezdett és kijelölt szellemiséget szolgáljuk. Vezetőink útmutatásával követjük a Sosai tanításait, átörökítve a legmagasabb szintű készségeket és tanításokat a következő generációs kyokushin karatékák számára.”
Ez a bekezdés a IKO Kyokushinkaikan (IKOK), vagy más néven IKO Sosai kyokushin karateszervezet ars poeticájából való.

IKO_Kyokushinkaikan_Wallpaper_by_almtts

Egyértelműen jelzi, hogy a részekre szakadt kyokushin karateszervezetek közül saját magukat tartják a legautentikusabb forrásnak. Erre több hivatkozási alapjuk is van: egyrészt a szervezet értékőrzője Kikuko Kuristina Oyama, a stílusalapító lánya, másrészt az IKOK központja, a Honbu ugyanaz az edzőterem, amelyben annak idején az alapító is megkezdte munkáját…Ennek köszönhetően a tanítványok joggal bízhatnak abban, hogy az IKOK által biztosított képzés a Sosai filozófiáját követi.

„Büszkék vagyunk rá, és alázattal kötelezzük el magunkat annak, hogy továbbra is a Sosai útján követjük a budo karate örökségét a dojókban és a Honbuban egyaránt” – teszik hozzá a vezetők, akik a kétezres évek elején erőteljes terjeszkedésbe kezdtek.

A romániai verseny szintén ennek a ragyogó példája.

Comments

comments