Yoel Romero és csapata összehozták az év egyik legjobban vitatott győzelmét

2014. október 5. | szerző SzlobMil | MMA

Az UFC 178 gálán Yoel Romero (9-1 MMA) sarkában a harcos segítői szándékos módon, egy “piszkos trükkel” próbáltak időt húzni, hogy sérült versenyzőjük össze tudja szedni magát, és folytatni tudja a mérkőzést Tim Kennedy (18-5 MMA) ellen. A furcsa húzás után Yoel a harmadik menetben kiütéssel győzött, ez láthatóan nem tetszett Kennedynek, aki nem fojtotta magába a dühét…

ufc-178-yoel-romero-and-tim-kennedy-backstage-exchange-youtube-thumb

Romero, a birkózó, aki súlycsoportját meghazudtoló méretekkel rendelkezik, a két harcművészeti stílusban (ju-jitsu és Modern Army Combatives) is fekete öves harcművész és korábbi mesterlövész, Tim Kennedy ellen lépett az Octagonba. A tét nem volt kicsi: a győztes legközelebb a bajnoki címért mérkőzhet…

A meccs elején Romero egy hatalmas balossal eltalálta Kennedyt, akiből elkezdett folyni a vér. Kennedy ezután majdnem le tudta vinni ellenfelét a földre, de végül mindketten a hátukra kerültek. A második menetben Kennedy megunta Romero folytonos romboló ütéssorozatát, és saját felütéskombinációjával válaszolt.

A menet vége előtti nano másodpercekben az USA főtörzsőrmestere kegyetlenül megbüntette Romerót, akit csak a gong menthetett meg a kiütéstől.

A következő mentre Yoel segítői csigalassúsággal dolgoztak, így a harcos majdnem egy perccel tovább ülhetett a megengedettnél. A mutatvány TKO-s győzelmet ért volna Kennedynek a szabályok szerint…

warrior-workout-1

Tim Kennedy minden téren veszélyes…

Romero megtörve bár, de folytatta a mérkőzést, nem is akárhogy – felhasználva utolsó tartalékolt erejét, pár hatalmas ütéssel leterítette Tim-et, aki a földön széttört arccal már csak védekezni tudott… Romero segítőinek “csaltak” ugyan, de ez semmit nem vesz el teljesítményéből, hiszen majdnem a “sírból tért vissza”, és nyert – ez azért lenyűgöző, bárhogy is nézzük.

A csata folytatódott, de szerencsére csak szóban: Romero sportszerűen és kedvesen odament versenytársához, aki minden volt, csak nem nyugodt, és leteremtette a kubait, hogy ugyan miért állt ki ellene mégis, ha időben nem tudta folytatni a meccset. Tettlegességig nem fajult el a helyzet, amit itt nézhetünk újra:

Mit tanulhatunk ebből?

Először is, Romero sarka megérdemelne egy bónuszt, mert a “meccs közbeni kávészünettel” elvették Kennedytől a címmeccset, aki még csak óvni sem tud a NAC-nál (Nevadai Atlétikai Bizottság), mert állítólag nincs értelme.
Másodszor, a bíróról – akit a legjobbnak tartanak a sportban –, John McCarthyról kiderült, hogy neki is vannak, illetve lehetnek rossz napjai. Harmadszor őedig: Yoel Romero iszonyatosan erős, performanszát tekintve ő lehet az új bajnok.

Forrás: bloodyelbow bleacherreport