Új Nemzedék Fighters Run a Balatonon

2013. augusztus 8. | szerző akadmin | Egyéb

Bárdosi, Kótai és Pindroch Csaba is a balatoni FightersRun indulói között a szombati versenyen.

Túl azon, hogy a Balatonon ez lesz az első FightersRun program (ennek megfelelően természetesen a Balatonban is lesznek akadályok), sok száz indulóval, köztük hírességekkel, akik számára jelentős kihívást jelent az egy vagy két körös (7 vagy a 14 km-s) akadálypálya. A helyszín Zánka, az Új Nemzedék Központ. Időpont: augsztus 10.
’Hasonló kihívásban még nem volt részem, hiszen katona sem voltam. Kiváncsi vagyok, mi is vár rám az akadályok között. A kiképzőtáborra emlékeztető pályán ha törik, ha szakad végig , ezt megfogadtam magamnak. Már csak azért is, mert a távlati céljaimat is szolgálja a verseny, idén a félmaratonra készülök, jövőre pedig a 42 km-es maraton szeretném teljesíteni a 42. születésnapomra. Nagyapámnak kemény élete volt, 45 éven át volt vájár, érzem, az ő ereje lüktet bennem is és ezt az erőt kell képviselnem, majd tovább adnom. De van más példa is előttem. Édesapám 65 évesen szinte már a halálán volt, gyógyszer hegyeket fogyasztott, amikor váltott, sportolni kezdett és már rég még Kalmopirint se látott, edző nélkül, önképzéssel jutott el oda, hogy a fekvőtámaszokkal, a súlyzózással beton a teste, kiváló a kedélye. 73 éves és neki is bizonyítani szeretnék.’ – nyilatkozta Pindroch Csaba színművész, aki első ízben vág neki az extrém kihívásnak.

– a forró nadrágos Hooters-lányok
Különleges és persze főleg vicces párviadal várható a Hátamon a párom programban a két egykori élsportoló,Bárdosi Sándor és Kótai Mihály között, akik mindenáron szeretnék legyőzni örök riválisukat, nejeikkel a nyakukban. A tét a presztízsen túl a fődíj, annyi üveg sör, ahány kilot cipel a győztes a hátán.
Az Új Nemzedék Fighters’ Run programja12:00 – 15:00: gyerekverseny, Hátamon a Párom verseny,

15:30 – Egyéni 7 km-es futás start
16:45 – Csapat 7 km-es futás start
18:00 – Csapat és egyéni 14 km-es futás start

A király kategória, az egyéni 14 km férfi győztese egy hűtőt nyer, megpakolva húsáruval, a női első pedig egy mosógéppel gazdagodik, hogy akár a helyszínen kimoshassa az iszapos-sarad szerelését.