Tóth Krisztián feltartóztathatatlan

2014. szeptember 17. | szerző SzlobMil | Judo

A hétvégi zágrábi Grand Prix judo viadalon a nemrég világbajnoki ezüstöt szerző Tóth Krisztián volt a legsikeresebb a mieink közül, legutóbbi eredményén egy hellyel javítani tudott, most aranyérmet szerzett.

Tóth Krisztán balról a második, totálban az első!!!

Tóth Krisztán (balról a második), totálban az első, a világon pedig negyedik!

A világ negyedik harmadik legjobb judósát a papírforma szerint senki nem tudta feltartóztatni. Tóth Krisztián továbbra is kirobbanó formában van – Pánczél Gábor tanítványa az első körben a német Lambert ellen az utolsó pillanatokban fordítva nyert jukóval (közepes értékű akció; akkor szokták megítélni, amikor az ellenfél a dobásból az oldalára esik, vagy amikor a földharcban 10-14 másodpercig sikerül leszorítani a vetélytársat), a másodikban a svéd Dvarby ellen már vazari (nagy értékű akció; szép dobásért – mely során az ellenfél vagy nem esik teljesen a hátára, vagy nem elég nagy lendülettel zuhan a földre –, vagy 15-19 másodpercig megtartott leszorításért ítélik oda) volt a különbség.

Az elődöntőben a litván Bauza ipponnal (teljes értékű, azonnali győzelem – ahol egy dobás során nagy lendülettel, teljesen a hátára esik az ellenfél, vagy esetleg a földharcban 20 másodpercig leszorítják, illetve ha a rivális „lekopogással” feladja a meccset karfeszítés, vagy fojtás alkalmazásakor) kapott ki, majd a fináléban ismét a már általunk is jól ismert szerb Kukolj volt kénytelen ismét fejet hajtani a magyar fiatal reménység előtt.

A KSI SE húsz esztendős csillaga ebben az évben a harmadik Grand Prix-döntőjét vívhatta – Budapesten, majd Ulánbátorban még alul maradt, ezúttal viszont a legszebben csillogó érmet akasztották a nyakába. Ezzel a győzelemmel Tóth Krisztián még előrébb került a világranglistán: a jövő héttől már a harmadik helyen jegyzik, az olimpiai kvalifikációs rangsorban pedig toronymagasan ő az első a 90 kilogrammosok között.

Forrás: judoinfo.hu