Tizenhárom magyar érem a kick-box világbajnokságon!

2007. október 1. | szerző akadmin | Kick-box

A belgrádi kick-box világbajnokságon a négy-négy arany- és ezüst-, valamint az öt bronzérem mellett Debreczeni Dezső rekordjának is örülhettünk.

Súlyos sérülés, rengeteg érem

Az már a verseny finise előtt eldőlt, hogy light-contact szakágban a 15 magyar indulóból tízen – Debreczeni Dezső, Szántó Sándor, Szabó László, Dancsó Zoltán, Novák Jenő, Pödör Csaba, Krempf Réka, Molnár Mónika, Marton Klára és Kovács Barbara – állhatnak majd fel a dobogóra.

Debreczeni Dezső, a legnagyobb
Közülük Nováknak sérülés miatt kell bérnie bronzzal. A 84 kg-os versenyző ugyanis negyeddöntőjét követően nem emlékezett a pár perccel korábban megnyert mérkőzésére.
A két évvel ezelőtti, szegedi vb-aranyérmesét kivizsgálásra kórházba szállították, ahonnan két órával később kiengedték, de erősen fájlalta az állkapcsát, így számára nem volt folytatás.

A kiütésre menő, ringben zajló szabályrendszerekben Rácz Dénes (low-kick, 81 kg) is érmes lett, miután pontozással megverte portugál ellenfelét. Ott Éva (thai-kickbox, 52 kg) még csütörtökön jutott be az elődöntőbe.

A magyar válogatott végül négy arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt  a szerb fővárosban rendezett világbajnokságon.

Debreczeni Dezső sporttörténelmet írt Belgrádban

A tervei szerint az év végén visszavonuló Debreczeni Dezső megkoronázta pályafutását. A 33 esztendős versenyző élete hetedik vb-aranyát gyűjtötte be, így ezzel sporttörténelmet írt. A versenyző élete hetedik vb-aranyát gyűjtötte be, hiszen a fináléban könnyedén múlta felül orosz riválisát.

Eddig hárman rendelkeztek hat világbajnoki elsőséggel, vasárnap óta azonban Debreczeni az egyetlen, aki hétig jutott.

Összeadva hétnél tart Dancsó Zoltán (79 kg) és Marton Klára (60 kg) is. Ők az életben is egy pár, de a vb-ken is rendre párban nyerik az aranyakat. Előbbi sorozatban negyedszer, utóbbi harmadszor lett világbajnok.

A ringben is született magyar siker, thai-kickboxban Zatykó Zita ért fel a csúcsra a szerb fővárosban.
A kyokushin karatéból átránduló Zatykó sikere volt a szakág első magyar világbajnoki elsősége.

KICK-BOX, VILÁGBAJNOKSÁG, BELGRÁD
A MAGYAROK EREDMÉNYEI:
Light-contact. Férfiak. 57 kg . Döntő: Debreczeni Dezső-Ajszin (orosz) 2:1. 63 kg. Döntő: Szántó Sándor-Sarko (horvát) 0:3. 79 kg. Döntő: Dancsó Zoltán-Bücker (német) 2:1. Nők. 50 kg. Döntő: Krempf Réka-McMahon (ír) 0:3. 55 kg. Döntő: Molnár Mónika-Kustanova (orosz) Molnár a 3. menetben sérülés miatt feladta. 60 kg. Döntő: Marton Klára-McHale (ír) 2:1. +70 kg. Döntő: Kovács Barbara-Kinak (orosz) 0:3.
Thai-kickbox. Nők. +70 kg. Döntő: Zatykó Zita-Elhaddad (marokkói) 2:1.