Taekwon-do: A dél-koreai olimpiai bajnok visszatér

2007. június 21. | szerző akadmin | Taekwon do

Visszatér a versenysportba a dél-koreai Mun Dae Szung taekwon-dós olimpiai bajnok, aki – szavai szerint – a koreai büszkeség helyreállításának céljával "reaktiválta magát".

Mun a sportág májusi, kínai világbajnokságát látva döntött úgy, hogy újrakezdi, mert szégyenként és személyes sértésként élte meg honfitársainak (le)szereplését.

Jóllehet, a Koreai Köztársaság legjobbjai mindkét csapatversenyt megnyerték, s a női egyéniben is jutott nekik három arany, a férfi egyéniben szerzett egyetlen vb-elsőség valósággal “szétfrusztrálta”.

A koreaiak ősi harcművészetéből alakult, s az olimpiai programba is bekerült küzdősport jeles művelőjeként Mun a 2004-es, athéni játékokon a plusz 80 kg győzteseként állhatott fel a dobogó tetejére, majd visszavonult.

Munnak megyőződése, hogy a csúcsformát a három évi versenyszünet után is elérheti, és úgy tervezi: még ezen a nyáron bemutató mérkőzéseket vív, mielőtt csatlakozna a pekingi olimpiára készülő válogatotthoz.