Kiemelt hírek

Rekordlétszám a WKF Karate OB-n

2013. április 15. | szerző akadmin | Karate

Március 23-24-én Mogyoródon rendezték a 2013-as WKF Karate Magyar Bajnokságot.

Közel 60 klub több, mint 600 karatékája indult a WKF karate Magyar Bajnokságon – 8 évestől felnőttig, utánpótlás és haladó kategóriákban, egyéniben és csapatban. Ez a verseny a legrangosabb hazai nem nemzetközi verseny, az itt elért eredmények igazán mérvadóak.

A bajnokság minden szempontból a sportág idei legnagyobb versenye, a május 9-12-én sorra kerülő budapesti Európa-bajnokság főpróbája volt. A szervezők Mogyoródon próbálták lemodellezni a kontinensviadalon várható munkát, a felnőtt versenyzők számára pedig a Magyar Bajnokság az Eb egyik fontos kvalifikációs állomása volt.
A verseny legnagyobb hiányzója a magyar karate eddigi legeredményesebb sportolója, S. Kovács Ádám volt, aki hosszabb kihagyást követően csak februárban kezdte meg a felkészülést az Eb-re. Távollétében is súlycsoportja, a férfiak 67 kg-os kategóriája hozta az egész bajnokság legszínvonalasabb mérkőzését: a kétszeres U21-es Európa-bajnok Tadissi Martial és a két esztendeje junior világbajnoki címet nyert Szegedi Döme csatáját utóbbi nyerte 5-4-re, az aranyérem azonban végül Kőhegyi Zoltán nyakába került.

Hatalmas presztízsharcokat produkáltak a 60 kilós férfiak is, akik közül ezúttal Hübner András került ki győztesen, megelőzve Kapdebo Lórándot és Horváth Ottót. A formagyakorlatok során az AC-Sinus férfi kata csapata aratta legnagyobb közönségsikert.
A legrangosabb magyar versenyen sor került egy gálamérkőzésre is: a magyar férfi és női nemzeti együttes egy-egy csapatmeccs keretében összecsapott a hazánkban edzőtáborozó malajziai válogatottal.