Kiemelt hírek

Parádés magyar bokszünnep Debrecenben

2005. szeptember 12. | szerző akadmin |

Felix-Promotion debreceni gálájának főmérkőzésén Nagy János nagyszerű teljesítményt nyújtva, sima, egyhangú pontozással verte meg bolgár kihívóját, Tontcho Tontchevet, megvédve IBC nagypehelysúlyú koronáját. Plusz: a többi eredmény.

Csonttörő második címvédésén a sokat tapasztalt Tontcho Tontchevet kapta ellenfélül, és a vártnál jóval simábban győzött.

A mérkőzés elején

Jani azonnal fölénybe került, kombinációira kihívója általában késve reagált és sok tiszta találatot beszedett. A holtpont a harmadik-negyedik menet környékén következett be, ekkor Tontchev váltani tudott, lábon sokat elmozogva ekkor nyerhetett egy-két menetet. Csonttörő hamar váltani tudott, szurkáló jobbegyeneseivel és kiváló test-fej kombinációival ismét átvette az irányítást, és azt az egyre inkább elfáradó és tanácstalanná váló Tontchevvel szemben már nem is engedte ki a kezéből a mérkőzés végéig. A bolgár jól bírta a pofonokat, komolyan megfogva csak a kilencedik menetben volt, de számolni ekkor sem kellett rá.

Az utolsó menetekre teljesen egyértelművé vált Jani fölénye, ahogy azt a pontozólapok is tanúsították: a bírák 119-110, 119-109 és 117-111 arányban látták jobbnak a címvédőt, aki ezzel huszonharmadik profi összecsapásán is veretlen maradt, és óriási lépést tett egy, a WBO bajnoka, Jorge Barrios ellen vívandó meccs felé.

A nagyváltósúlyban

ringbe lépő Kovács Attila esélyt sem adott tapasztalt olasz ellenfelének, hiszen tapogatózásról szó sem lehetett, azonnal nekiesett, és négy-öt alkalommal keményen eltalálta. Az első padlózás a menet középén jött, egy gyönyörű balhorog után az olasz a hátán landolt, és igencsak nehezére esett feltápászkodni, noha ezt a felvonást még kihúzta. A következő három perc elején Attila rárontott Pernicére, aki újabb súlyos pofonokat nyelt be, majd egy újabb bődületes balhorog után hasonló pozícióban találta magát, mint három perccel korábban, csakhogy ezúttal Nagy Imre mérkőzésvezető nem adott neki lehetőséget a felállásra, amire egyébként nyilvánvalóan képtelen lett volna.

Nagy “Zsivány” Zsolti

egy tempós, küzdelmes hatmenetes összecsapáson simán, egyhangú pontozással verte az ukrán Gennadiy Delisandrut. A mérkőzés egésze alatt Zsolti irányított, ügyesen látta meg a kínálkozó lehetőségeket és teljes repertoárja bevetésével ki is használta azokat, míg ellenfele gyors kontrákkal próbálkozott, lényegesen kevesebb sikerrel. Az meccs elején Zsolti sok tiszta, erős találatot bevitt, de Delisandru igazán egyszer sem volt bajban, és az utolsó menetekre, ahogy Zsolt egy kicsit elfáradt, már az ütéseiben sem volt meg az az erő, ami az idő előtti sikerhez kellett volna, de győzelméhez egy pillanatig sem férhetett kétség.

Nagy “Hóhér” József

debütálása nagyközépsúlyban a tanzániai Maneno Filipo Oswald ellen egy fantasztikus összecsapást hozott. A Hóhér a tőle megszokott stílusban, rendkívül agresszíven kezdett, több bal-jobb kombinációja is tisztán ült ellenfele fején, aki azonban bátran válaszolgatott. A negyedik menet egészen elképesztő verekedésbe torkollott, mindkét bunyós nyelte a pofonokat, de a javát az afrikai kapta, aki ugyan nem ment le, de Dőry Miklós mérkőzésvezető számolt rá.

A mérkőzés második felére mindketten elfáradtak, Oswald egyre lassúbb lett, míg Józsi kevesebb bombát eresztett el. Az utolsó menetekre csökkent a tempó, és Oswald állta a sarat, úgyhogy a Hóhér “csak” egyhangú pontozással nyert. Ez volt az első mérkőzés karrierje során Józsinak, amelyet nem tudott kiütéssel megnyerni, ezzel azonban nagy teher került le a válláról, hiszen eddig mindenki KO-t várt tőle minden meccsen.