Kiemelt hírek

Papp Valér: 'A ZBK Kempo egy japán alapokon nyugvó, ugyanakkor ízig-vérig magyar és XXI. századi harcművészti stílus'

2005. december 23. | szerző akadmin | Kempo

Év vége lévén itt az összegzés ideje. Sorozatot indítunk, amelyben az egyes stílusok, sportágak vezetői mérleget vonnak a 2005-ös esztendőről

– Milyen évet zárt a magyar Kempo 2005-ben?

– A ZBK Kempo szempontjából összeségében mindenképpen sikeres évnek mondanám a 2005 évet. A sikeres, Testnevelési Egyetemmel együttműködésben folytattot edzőképzésünk következtében több új gyerek, felnőtt klub kezdte meg működését az idén, amely a taglétszám az előző évhez képesti kb. 10% -os növekedéssét hozta. Ebben az évben két alkalommal is versenyt tudtunk rendezni a Budapesten a Körcsarnokban, amely események magas szintű lebonyolítása szintén a Sportszervezet vezetőinek hatékony szervező munkályát és eredményes szponzorkereséseit dícséri.

– Melyek voltak a legnagyobb események, versenyek és hogyan szerepeltünk ott?

– A novemberi soproni edzőtáborban megtartott nemzetközi dan-vizsgák mellet a már említett két Körcsarnokbeli rendezvényünk modható az idei év legkiemelkedőbb rendezvényinek.

November 25-26-27-én Sopronban három ausztrál első danfokozatra vizsgázó mellet számos magyar vizsgázó is sikeres mestervizsgát tett Dr. Harnos Imre Hanshi és Lévai László Kyoshi előtt.






Papp Valér átveszi az MHMÖSZ és a Budomagazin.hu oklevelét
További vizsgázók:
– Háry Lilian 1.dan
– Denczinger Dávid 1.dan
– Nagy Máté 1.dan
– Tóth Gergely 1.dan
– Csillag Tibor 2.dan
– Mácsik Attila 2.dan
– Kárászi Balázs 2.dan
– Takács Attila 4.dan
– Papp Valér 4.dan

Árilis 23-án megrendezet 2005-évi ZBK Kempo Magyar Bajnokságon 200 versenyző indult különböző versenyszámokban.
A sportágunk történetében először történt meg, hogy limitálnunk kellett a résztvevő versenyzők létszámát, amely a küzdelmek a megmérettetések szinvonalának emelkedését hordozza magával. Ezután már tényleg csak a legjobbaknak adatik meg a lehetőség, hogy megküzdhessenek a Magyar Bajnoki címért.

December 3-án zajlott le a jubileumi X. Hanshi Kupa 2005. Nyílt, Nemzetközi Harcművészeti Kupa, amely elsöprő magyar győzelmeket hozott, és méltóan zárta le az idei versenynaptárunkat.
A külföldiek részére mindössze a női pusztakezes VIADAL (full-contact) -65kg kategóriában egy lengyel aranyérem, valamint fegyveres formagyakorlatban egy ausztrál ezültérem ill. pusztakezes formagyakorlatnál egy ausztrál aranyérem jutott. Az összes többi súlycsoportban, versenyszámban és ezek helyezésein magyar ZBK Kempo-s állhatott fel a dobogóra.

– Kik voltak a legeredményesebb versenyzők?

– A felnőttek közül két versenyzőt emelnék ki akik már-már rutinszerűen hozzák a bajnoki címeket:
Hernádi Zoltán 3.dan (Magyar Harcos SE), aki mind a Magyar Bajnokságon mind a Hanshi Kupán első helyezet lett pusztakezes formagyakorlatban és -70kg -os Pusztakezes VIADAL -ban
Mészáros Péter 3.dan (Harcos Kutyák SE), aki a Pusztakezes VIADAL 70-80kg-osok kategóriájában idén is első lett, azaz már zsinórban a 6.alkalommal vitte haza a Hanshi Kupa trófeáját.

– Hogyan fejlődött idén az utánpótlás?

– Szervezetünk regisztrált taglétszámának csaknem felét a gyermek, ifi és junior sportolók teszik ki, amit én egyaltalán nem tartok rossz aránynak, sőt egyre inkább tapasztalható az a tendencia, hogy az ifi, junior sportolóink az iskolapad elagyásával nem hagyják el egyben a sportot is, hanem tovább folytatják a haladást ZBK Kempo által fémjelzett úton.
Az utánpótlás nevelés sikerit talán a legjobban az példázza, hogy hosszú kihagyás után most ismét elmondhatjuk, hogy a danvizsgázók között egy 14-éves “ifjonc”, Denczinger Dávid (Székesfehérvári Kempo SE) is sikeresen vizsgázott első fokozatra és minden bizonnyal még sokat fogunk hallani felőle.

– Milyen nehézségekkel kellett idén szembenéznie a stílus magyarországi szervezetének?

– Nehézségként – azon túlmenően persze, hogy pénz-pénz-pénz, mert ügye abból sosem elég – a sportágunkal kapcsolatos félrértéseket és az ebből fakadó félreértelmezések leküzdését említeném.





A népes utánpótlásnak van kit követnie
Arra gondolok, hogy az emberek, mint mindent, így minket is próbálnak beskatulyázni és egy rendszerbe beletuszkolni. Ami nem biztos hogy baj, csak a lényeg, hogy megfelelő helyre kerüljünk. Talán most a népszerűsödés és az egyre több médiaszereplés eredményeként a magyar közvélemény és a magyar harcművész társadalom is egyre inkább megismeri és nem csak felületes információk alapján helyezi el a ZBK Kempo-t a harcművészeti rendszerek, stílusok végeláthatatlan sokaságában. Egyre többen tudják, értik meg meg, hogy mi egy japán alapokon nyugvó, Japán terminológiát, szaknyelvet használó, ugyanakkor gondolkodásában, tanítási módszereiben ízig-vérig magyar és XXI. századi harcművészti stílus vagyunk.

Mi volt a legkellemesebb meglepetés a stílusban 2005-ben?

Talán az, hogy stílusalapító nagymesterünk, Dr. Harnos Imre Hanshi egészségi állapota megengedte, hogy itt tudott lenni Magyarországon a jubileumi versenyen az ausztrál csapat élén, amely verseny alkalmával együtt a Magyar ZBK Kempo Sportszervezet hivatalos bejegyzésének is a 10. évfordulóját ünnepelhettük. Ennek a “10-es mérföldkőnek” elérését együtt ünnepelhettük vele és a teljes dankollégiummal, edzőtársaimmal. Ez az alkalom mindenképpen egy kellemes emléke lesz majd mindanyiunknak.

– Milyen tervei vannak 2006-ra?

– A Nemzetközi ZBK Kempo Szövettség hivatalos létrehozása, bejegyzése az egyik fő feladat a jövőre nézve. Ennek előkészületei már megkezdődtek és remélhetőleg az év végére a dokumentumok aláírására is sor kerülhet majd.

– Mikor lenne elégedett 2006 végén?

– Ha a tovább bővülési foylamat, népszerűsödés 2006 végére sem torpanna meg.

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.