Öt érmet hoztak a mieink a WASCO Világbajnokságról

2010. június 29. | szerző akadmin | Karate

Négy ezüst és egy bronzérmet hozott haza három versenyzőnk a Szardinia szigetén rendezett World All-Style Combat Organization Világbajnokságáról.

A WASCO /World All-Style Combat Organization/ Olaszországban Szardinia szigetén /Cagliary-Maracalagonis/ rendezte meg  a 2010-évi Kickbox Pontfighting /stop, semi contact, light contact/ * Karate * Kungfu * Taekwondo küzdelmi, formagyakorlat valamint erő és akrobatikus törés Világbajnokságot.

Magyarországról 3 versenyző valamint Szamler Krisztina csapatvezető, Grozinger Csaba  segéd, és a WASCO magyarországi vezetője Horváth Ferenc vett részt.

A megnyitón 64 országot köszöntöttek , melynek keretén belül 15 ország vezetője /a díjazottak között volt Horváth Ferenc 5. dan, a WASCO-HUNGARY elnöke / emlékplakettet kapott Prof. Dr. Gianni Saritzu a WASCO elnökétől.

A köszöntök után megkezdődtek a Light contact küzdelmek. Elsőként a gyermek korcsoport harcosai léptek Tatamira.

Horváth Tamás
/Zalaegerszeg/ a döntőben sajnos bírói segédlettel alul maradt az olaszok versenyzőjével a – 34 kg súlycsoportban.

Felnőtt -65 kg-ban a nagykanizsai Ács Anita szintén a döntőig jutott, ahol a tapasztaltabb Olasz /K1 és MMA-ban is versenyző/ harcos győzött. Anita élete első nemzetközi versenyén csillogó ezüsttel lett gazdagabb.

A tengelici Barna Gyula másnap léphetett tatamira a veterán -69 kg-os /fekete övesek, mester/ kategóriában. Gyula sajnos az első mérkőzésén kissé nehezen kezdett, hiszen az Üzbegek későbbi döntősével került össze és nem nagyon találtuk az üzbég erőszakos – néha szabálytalankodó – stílusával szemben. Barna Gyula a vigaszágon folytatta, ahol végül is elérte, hogy dobogóért mérkőzhessen. Itt folyamatosan támadva győzött és lett végül 3. helyezett.

Ezen a napon kezdődtek meg a gyermek semi contact mérkőzések is, ahol – 31 kg-ban Horváth Tamás az olaszok egyik tavalyi világbajnokával került össze. Tamás szépen, technikásan mérkőzött itt már az olasz bírói gárda sem tudott mit kezdeni, hiszen Tamás folyamatos 2 ill. 3 pontos technikákat vitt be. Később a kenyaiak versenyzője visszalépett Tamással szemben így magyar versenyző ismét a VB aranyért mérkőzhetett!

Tamás az üzbégek Taekwondo és kickbox világbajnokával nézett farkas szemet. Látszott mindkét versenyzőn, hogy figyelték egymás eddigi mérkőzéseit és mindketten meglehetősen tartottak egymástól. Az üzbég versenyző folyamatos frontális technikákkal próbálkozott Tamás pedig lelépésekkel ellen támadott. A pontozás egyenlő volt így Tamás intése /sárga lapja/ miatt az üzbég versenyző lett a világbajnok!

Késő du. került megrendezésre a veterán Open / súlycsoportnélküli kat/ semi contact verseny. Ebben a kategóriában 10 versenyző várta a küzdelmeket.
Magyarországról Barna Gyula /68 kg/ mintha megtáltosodott volna, hiszen a norvégok 95 kg-os versenyzőjét nagyon magasan verte. A magyar harcosnak 2 perce volt a következő mérkőzésig, ahol az olaszok tavaly világbajnokával csapott össze. Nem úgy ment a mérkőzés ahogyan azt az olaszok várták, hiszen Barna Gyula itt is megmutatta a magyar virtust! Gyula folyamatosan vezetett, és végül is az ő kezét emelték magasba a mérkőzés végén! A magyar 68 kg-os versenyző az óriások között is a döntőbe került!
A döntőben az olaszok 120 kg-os versenyzőjével csapott össze és a mérkőzés végéig nyitott volt a győztes személye! Sajnos az olasz kihasználta a fizikai erejét és többször is a megengedettnél nagyobb erejű technikákat használt!
Elismerjük, hogy most ebben a kategóriában az olasz versenyző volt jobb és természetesen gratulálunk neki! Szeretnék itt gratulálni a tengelici versenyzőnek hiszen a 40 kg-os súlykülönbség ellenére is bátran harcolt!

A csapat küzdelmi versenyt az angolok nyerték, a 2. helyezettek az üzbégek míg a 3. helyen az olaszok végeztek.

A WASCO 2011-ben Spanyolországban /Mallorca szigetén/ rendezi meg a VB-t!