Kiemelt hírek

Örömkönnyek és hatalmas küzdelmek a fehérvári wushu-bajnokságon

2004. december 9. | szerző akadmin |

Nagy sikerrel zajlott hétvégén, Székesfehérváron a harmadik sport wushu magyar bajnokság, amelyet tradicionális kung-fu kategóriák új fajtái is színesítettek. A taiji gyakorlatokat modern és hagyományos rendszerben egyaránt pontozták. 24 egyesület 367 indulóval, több mint 50 kategóriában mérhette összetudását.

A sport wushu-ra méltán mondják hogy az egyik leglátványosabb sport. Az akrobatikával tűzdelt, szinte a tornászok ügyességével bemutatott harci mozdulatok páratlan élményt nyújtottak.

Az eseményt szervező Magyar Wushu Szövetség és a Hagyományos Kínai Harcművészeti és Kulturális Egyesület vezetői elmondták: maximálisan elégedettek a programmal és hagyományt szeretnének teremteni, melynek ez a rendezvény csak az első lépése volt.






Miló Viktória gyémánt fokozatú elismerésben részesült
A bajnokság sárkány tánccal és wushu szövetség bemutatójával kezdődött. Ezután dr. Szeiler András, Székesfehérvár alpolgármesterének beszéde következett. Majd Shi Xing Hong a verseny elnöke megnyitotta a versenyt. Folyamatosan, szinte megállás nélkül három páston bonyolódott a rendezvény, egészen estig.

A verseny mellett az esti gálaműsorban szenzációs produkciókat láthattak a jelenlévők. Fellépett Kapecska Attila chow gar kung-fu-val, a Magyar Wushu Szövetség válogatott csoportja és a Tai Chi Központ a csoportos legyező formával. Sifu Vadas Mihály, Doór Béla és Krausz Ferenc szablya formával kápráztatta el a közönséget. Zhang Wang Fu kung-fu nagymestert szűnni nem akaró tapssal díjazta a közönség.

Ezt követően végleg elszabadultak az indulatok, hiszen Duan Zhi Chao mester következett, amit több perces vastaps követett. Ilyet eddig csak koncerteken vagy színházban lehetett látni, mintha egyfolytában újabb bemutatókra invitálták volna a mestert, hosszú taps és taps…

Az igazi családi hangulatot már ezelőtt sikerült megteremteni; a produkciók között adta át a Magyarországi Harci Művészetek Össz-Szövetsége a frissen megalapított Harcművész Halhatatlanok Dicsőség Csarnokának elismeréseit. (A dicsőség csarnok a későbbiekben állandóan látható lesz a budomagazin.hu lapunkban.)

Az első kiemelt díjat Dr. Galla Ferenc 8 danos judo mesteredző vehette át, aki 42 évig vezette a TF küzdősport tanszékét. Nevéhez fűződik a magyar judo és karate oktatás elismertetése, elfogadtatása. Elérzékenyülten vette át életműdíját a szintén elérzékenyült Sensei Kalmár Árpádtól, a Magyarországi Harci Művészetek Össz-Szövetségének elnökétől.

A következő díjat a Cséffalvai Péter, a Félix Boksz Promotion társtulajdonosa, a Magyar Shaolin Egyesület elnöke adta át Miló Viktóriának, aki gyémánt fokozatú elismerést vehetett át. Miló elsőként Péternek mondott köszönetet, amiért felfedezte őt a profi boksz világának. Zokogva köszönte meg Sifu Miló Andrásnak, aki nemcsak az édesapja, de edzője is volt éveken át, majd édesanyjának a támogatást és a szeretetet.

Ezután egy szomorú elismerésre került sor, egyperces néma felállást követően a három sáska kung-fu mester, Sifu Váradi György, Sifu Liszka László És Sifu Kovács László könnyes szemekkel vehette át shi kong Tix Richard életműdíját, aki nemcsak a stílus mestere, de a Kung-Fu Szövetség alapítója és főtitkára volt.A díjat Bánhegyi László, a Kung-Fu Szakszövetség elnöke, Tix mester barátja nyújtotta át az emlékezéstől meghatódott mestereknek.






Baló Júlia bemutatta a Harcos Szerzetes című könyvét (képünkön Serflek Józseffel)
A következő díjat a hihetetlen eredményeket felhalmozó Dr. Csábi Bettina kapta Nagy Csonttörő János boksz-fenoméntől. A gyémántfokozatú kiemelt díjat Betti az edzőjének és egyben férjének Koller István kyokushin mesternek és a Body Contact szakág vezetőjének köszönte meg. Kiemelten méltatta a Félix Boksz Pormotiont, és ennek tulajdonosát Rácz Félixet.

Életműdíjat kapott Somogyi Géza, a Magyarországi Harci Művészetek Össz-Szövetségének egyik alapítója, a Magyar Nemzeti Sportszövetség bizottságának tagja, valamint a megújult MHÖSZ tiszteletbeli elnöke. Ő a díjat Sifu Serflek Józseftől vehette át.

A versenyt megtisztelte jelenlétével Baló Júlia televíziós műsorvezető, aki dedikálta most megjelent könyvét, a Harcos Szerzetest, amely a harcművészetek világába kalauzol el minket rendkívül szórakoztató módon.

Eredmények:


A legeredményesebb egyesületek:

– Magyar Wushu Egyesület; vezető mester Sifu DuanShi Chao, elnök Sifu Shi Xing Fu: 10 arany, 12 ezüst, 10 bronzérem.

– Magyar Taiji Központ; vezető mester Sifu Duan Shi Chao, elnök Sifu Vadas Mihály: 8 arany, 6 ezüst, 9 bronzérem.

– Sárkánykard Kung-fu és Wushu S. E; vezető edző Shi Heng Varga István: 6 arany, 3 ezüst, 1 bronzérem.

– Tűzmadár Harcművészeti és Szabadidő S. E; vezető edző Shi Heng Kovács Géza: 5 arany, 3 ezüst, 3 bronzérem.

– Golden Tigers Pápa; vezető mester Sifu Kovács László,Han Kui Yuen mester tanítványai;
2 fő versenyző: 2 arany,1 ezüst, 1 bronzérem.

– Pagoda Wushu és Shaolin Egyesület; vezető mester Ligeti Ernő Siheng; 2 fő versenyző: 1 arany, 2 ezüst, 3 bronzérem.

– Magyar Kung-fu Egyetem; vezető mester Sifu Xu Ze Ping; 3 fő versenyző: 1 arany, 2 ezüstérem.

– Shirayan Wayramuthi Egyesület; vezető Leányfalvi Attila nagymester, edző: Fejér Gábor:
1 arany, 1 ezüst, 1 bronzérem.

– Délpesti Wushu Egyesület; vezető mester sifu Serflek József, oktatók László Károly shia shang és Varga Mátyás, 6 fő versenyző: 2 arany, öt ezüst, három bronzérem.

Külön kiemelnénk még két versenyzőt, akik egyedül képviselték egyesületüket: Sifu Pálhalmi János Choy Li Fut formájával lett első helyezett, Balogh Zsolt pedig xing ji kung-fuval győzött


A legeredményesebb versenyzők:

Wushu:

– Bitai Tamás: Tűzmadár S. E. és Magyar Wushu S. E; 3 arany, 1 ezüst, 1 bronzérem.

– Dávid István: Pagoda S. E; 1 arany, 2 ezüst, 1 bronzérem.

– Major Sándor: Töröbálinti Wushu és Shaolin Kung-Fu Egyesület (TWSKE) és Magyar Wushu Egyesület: 1 arany, 2 bronzérem.

– Kovács Gábor: Tűzmadár S. E. és Magyar Wushu S. E; 1 arany, 1 ezüstérem.

– Dévényi Viktor: Magyar Wushu S. E; 1 arany, 1 bronzérem.

– Wolff Katalin: Tűzmadár S. E. és Magyar Wushu S. E; 3 arany, 1 ezüstérem.

– Otterbein Bernadett: Tűzmadár S. E. és Magyar Wushu S. E; 2 ezüst, 1 bronzérem.


Tai Chi (felnőttek):

– Tokody Csaba; Tai Chi Központ: 3 aranyérem.

– Molnár Gábor; Han Kui Yuan mester tanítványa: 2 aranyérem.

– Krausz Ferenc; Tai Chi Központ: 1 arany, 1 ezüst, 2 bronzérem.

– Parragh Ferenc; Délpesti Wushu Egyesület: 2 ezüstérem.

– Sétáló Tímea; Tai Chi Központ: 3 aranyérem.

– Molnár Hajnalka; Tai Chi Központ: 2 arany, 2 ezüstérem.

– Foki Lilijana; Tai Chi Központ: 1 ezüst, 1 bronzérem.

– Mai Yijie; Tai Chi Központ: 1 ezüst, 1 bronzérem.

– Parragh Csaba; Délpesti Wushu Egyesület: 2 ezüstérem.


Tradicionális king-fu (gyermekek)

– Somssich Botond: Sárkánykard S. E; 3 aranyérem.

– Pozsonyi Dávid: Golden Tigers; 1 arany, 1 bronzérem.

– Czifra Noémi: TWSKE; 2 arany, 1 ezüst, 1 bronzérem.

– Kövér Kristóf: Sárkánykard S. E; 2 arany, 1 bronzérem.

– Varga Mátyás: Dépesti Wushu Egyesület; 2 arany, 1 ezüstérem.

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.