Nógrádi Nicol első a WKF karate világranglistán

2014. november 3. | szerző SzlobMil | WKF

A juniorok mezőnyében Nógrádi Nicol vezeti a hivatalos WKF karate világranglistát. A BVSC-Zugló Fighter versenyzője az elmúlt két esztendőben a junior lányok 53 kilogrammos súlycsoportjában, küzdelemben Európa-bajnok lett, illetve Eb- és vb-bronzérmet is nyert – írja a karate.hu

4326_0

Nógrádi Nicol (jobbra) Európa-bajnoki címének megszerzésekor, 2013-ban

Nógrádi Nicol időközben – miután augusztus 8-án betöltötte 18-dik életévét – “kiöregedett” a junior mezőnyből, de az elmúlt két év eredményeinek köszönhetően még mindig ő vezeti a világranglistát. Nicol 1786.5 ponttal áll az első helyen, megelőzve az egyiptomi El Sayed-et (1368).
A fiatal magyar versenyző kiegyensúlyozott teljesítményével érdemelte ki az éllovas pozíciót. 2013-ban a kategóriában első helyen végzett a törökországi Konyában megrendezett korosztályos Európa-bajnokságon. Ugyanebben az évben megnyerte a Balkán bajnokságot is, a spanyolországi Guadalajarában lebonyolított világbajnokságon pedig harmadik lett. Az idei esztendőben tovább gazdagította éremgyűjteményét, miután bronzérmet szerzett a lisszaboni Eb-n is.