Magyarország dobogós a Grappling Világbajnokságon!

2010. szeptember 1. | szerző akadmin | Hibrid stílusok

Az augusztus végén, Dakovo-ban megrendezett Grappling Világbajnokságon (FILA-Grappling Junior and Veteran World Championship) a nemzetek közötti versenyben Magyarország a 3. helyezett lett! 27 versenyzőnk összesen 20 arany-, 13 ezüst- és 11 bronzérmet szerzett.

Papp Valér szabálymagyarázat közben

Magyarországot e Világbajnokságon egyéb nagy megtiszteltetés is érte, a főbírói tiszt ellátására a FILA Papp Valért kérte fel, aki oroszlánrészt vállalt a csapatunk szállásának, ellátásának a megszervezésében, köszönjük neki! Bírókat is hozott magával: Tar József, és Vincze Gábor vezetőbíró volt a Világbajnokságon.
A Világbajnokságon 14 ország vett részt: Bosznia és Hercegovina, Montenegro, Csehország, Görögország, Horvátország, Olaszország, Magyarország, Németország, Lengyelország, Oroszország, USA, Szlovénia, Szerbia, Ukrajna.

Magyarország a 3. helyezett a Grappling Világbajnokságon!

Előrébb végezni esélyünk sem volt, hiszen az első helyezett Horvátországnak és a második helyezett Ukrajnának sokkal több versenyzője volt, sokkal több lehetősége az éremszerzésre. Nem hivatalos információink szerint a negyedik helyezett Oroszország, az ötödik Szerbia lett.

Magyarország csapata a Világbajnokság megnyitó ünnepségén

Részt vett a Világbajnokságon és küzdött Növényi Norbert birkózó olimpiai bajnok, Kick-Box és MMA Világbajnok. Kiemelkedő legendája ő a magyar küzdősportnak, aki egyedülálló módon több stílusban is a legmagasabb csúcsra jutott! Veterán C NoGi Abszolút kategóriában indult és ezüstérmes lett.

Növényi Norbert a dobogón

Itt volt a magyar cselgáncssport élő legendája, a Kecskeméti Judo Club kiválósága E. Kovács János. Felnőtt versenyzőként is hozta az országos és nemzetközi trófeákat, de harcossága, küzdőszelleme mit sem kopott, idén tavasszal Masters Judo Világbajnok lett, itt Dakovo-ban a Veterán Világbajnokságon pedig három aranyérmet, három Világbajnoki címet gyűjtött be! (Veterán D Gi 110 kg 1. helyezett – Veterán C Gi 110 kg 1. helyezett – Veterán C Abszolút 1. helyezett).

Fekete Sándor, E. Kovács János és Szűcs Andris

Szintén három elsőséget gyűjtött be a Tatami Centrum kiválósága Lakatos “ebihal” Sándor. A korosztályában a kadettek között 60 kg-ban, mind a NoGi, mind a Gi versenyszámban diadalmaskodott, sőt Gi-ben a nála idősebb 60 kg-osok között is. Engedéllyel indulhat majd a szeptember végén Lengyelországban megrendezendő felnőtt Európa Bajnokságon is.

Lakatos “ebihal” Sándor akció közben

A Veteránok közül hárman dupláztak, azaz nyerték meg mind a két versenyszámot (Gi és NoGi egyaránt): Szőts Gábor a GracieBarra Szekszárd és Molnár Gábor a GracieBarra Hadak Útja, Fekete Sándor a Tatami Centrumvezetői. A Veterán A korosztály 75, 80 és 90 kg-os csoportját uralták, nem tudták őket legyőzni. A fiataloknak is példát adtak küzdőszellemből, kitartásból. A Veterán csapatot erősítette és két helyezést szerzett egyaránt Bányai Levente (Zen Bu Kan Kempo, bjj, Dunaharaszti – Veterán C NoGi 110 kg 3. helyezett – Veterán C Gi 110 kg 3. helyezett) és Lekics Jenő (GracieBarra Szekszárd – Veterán A Gi 75 kg 2. helyezett – Veterán A Gi Abszolút 4. helyezett).

Molnár Gábor és kisfia amerikai és orosz ellenfele között

Szintén duplázott, mindkét versenyszámban két aranyat nyert Szűcs András a Tatami Centrumból (Gyermek Fiúk NoGi 40 kg 1. helyezett – Gyermek Fiúk Gi 40 kg 1. helyezett). Testvére Szűcs Kristóf “IronMan” a magyar csapatban egyedüllálló módon négyszer állt a dobogón, a nála idősebb Juniorokkal az Abszolút kategóriákban is sikerrel vette fel a harcot (Kadet Fiúk Gi 85 kg 2. helyezett – Junior Fiúk Gi Abszolút 2. helyezett – Kadet Fiúk NoGi 85 kg 3. helyezett – Junior Fiúk NoGi Abszolút 3. helyezett).

Szűcs Kristóf 'IronMan' ezüstérmes a Junior Gi Abszolútban

Többen is voltak a magyar csapatban, akik majdnem dupláztak, azaz a Gi vagy a NoGi versenyszámot megnyerték és a másikban is dobogóra állhattak: Steigler Alida (Tatami Centrum – Gyermek Lányok Gi 55 kg 1. helyezett – Gyermek Lányok NoGi 55 kg 2. helyezett), Dér István (Tatami Centrum – Iskolás Fiúk Gi 60 kg 1. helyezett – Iskolás Fiúk Nogi 60 kg 2. helyezett), Péli Árpád (Tatami Centrum – Kadet Fiúk Gi 55 kg 1. helyezett – Kadet Fiúk NoGi 55 kg 2. helyezett), Orosz Máté (Tatami Centrum – Gyermek Fiúk Gi 75+ kg 1. helyezett – Iskolás Fiúk Gi 80+ kg 2. helyezett), Jugovics Ádám (GracieBarra Szekszárd – Gyermek Fiúk NoGi 55 kg 1. helyezett – Gyermek Fiúk NoGi 60 kg 2. helyezett) Pozsárkó Eszter (Zen Bu Kan Kempo Pécs – Kadet Lányok NoGi 55 kg 1. helyezett – Kadet Lányok Gi 55 kg 3. helyezett).

Pozsárkó Eszter a dobogó tetején

Két érmet szerzett Magyaroszágnak Péterfia Enikő (Zen Bu Kan Kempo Pécs – Iskolás Lányok NoGi 55 kg 2. helyezett – Iskolás lányok Gi 55 kg 2. helyezett), Németh Soma (Tatami Centrum – Gyermek Fiúk Gi 40 kg 2. helyezett – Gyermek Fiúk NoGi 40 kg 3. helyezett), Péterfia Karola (Zen Bu Kan Kempo Pécs – Junior Lányok NoGi 65 kg 3. helyezett – Junior Lányok Gi 65 kg 3. helyezett), Priskin Gábor (Zen Bu Kan Kempo Pécs – Iskolás Fiúk NoGi 55 kg 3. helyezett – Iskolás Fiúk Gi 55 kg 3. helyezett).

Baranyai Zoltán és Fakan Tamás egymás elleni küzdelme

Minden magyar induló szerzett érmet vagy helyezést, így hozzájárult hazánk dobogós helyéhez: Bogáncs Bence (GracieBarra Szekszárd – Iskolás Fiúk NoGi 50 kg 2. helyezett), Baranyai Zoltán (GracieBarra Hadak Útja – Kadet Fiúk NoGi 60 kg. 3. helyezett), Krász Kira (Zen Bu Kan Kempo Pécs – Iskolás Lányok NoGi 50 kg 4. helyezett – Iskolás Lányok Gi 50 kg 4. helyezett), Budai Richárd (Zen Bu Kan Kempo Pécs – Iskolás Fiúk NoGi 60 kg 4. helyezett – Iskolás Fiúk) Gi 60 kg 4. helyezett, Göbölyös Márk (Tatami Centrum – Gyermek Fiúk Gi 50 kg 4. helyezett – Gyermek Fiúk NoGi 5. helyezett), Nagy András (Bushido Kempo – Kadet Fiúk Gi 65 kg 4. helyezett – Kadet Fiúk NoGi 65 kg 5. helyezett),
Fakan Tamás (UTE birkózás – Kadet Fiúk NoGi 60 kg 5. helyezett).

A 27 magyar versenyző felkészítői: Bajaczán Péter, Szőts Gábor, Molnár Gábor, E. Kovács János, Fekete Sándor, Papp Valér, Fakan Gábor, Növényi Norbert, Berkes László voltak.