Magyar thai boksz diadal Svédországban

2007. május 6. | szerző akadmin | Thai box

A svédországi Höör városkában Európa legjobb muay thai fighterei mérték össze erejüket április végén. Vörös Roland köztük volt, s ha már ott volt…

A kétszeres EBF MuayThai Európa-bajnok Vörös Roland 69 kg-ban a KLASH Fight Night-on, a Svédországban élő, koszovói színekben versenyző Driton Rama-val mérkőzött 3×3 percben.

Vörös Roland
Fotó: fight.hu
A meccs

Az első menet az aktívabban támadó és a közönség támogatását élvező Driton előnyével zárult, de a második menettől Roland kezdeményezett többet: rúgás és ütés kombinációkkal ragadta magához a vezetést, térdrúgásokkalis több pontot szerzett.

A harmadik menet a másodikhoz hasonlóan Roland támadásaival kezdődött , köríves rúgásai, egyenesei és a közelről bevitt horog felütések megrendítették Dritont. Egy összekapaszkodás után Driton szemöldöke 5 cm hosszan felrepedt így hiába vitte volna a szive tovább a harcban, nem tudta folytatni a küzdelmet. A bíró Roland kezét emelte a magasba!

Nem sikerült

Birics Tamás
negyedik “A” kategóriás mérkőzésén super fight-ot vívott Chris Forster-rel, aki nagyon rutinos, képzett, Thaiföldön King's Cup-ot nyert versenyző.
Tamás mindent megtett a győzelemért. A 3×3 perces küzdelemből az utolsó menet ütés és combrúgás kombinációival már az Ő fölényét hozta, de a pontozók a göteborg-i Chris Forstert látták jobbnak.