Madár győzött, a közönség fütyült, Michalczewski padlót fogott

2005. február 27. | szerző akadmin |

Erdei Zsolt megvédte világbajnoki címét, ez tény. Felülmúlta a kihívóját, na ez már vitatott.

Harmadszor is megvédte a WBO félnehézsúlyú világbajnoki címét Erdei Zsolt. Klubtársa, a lengyel Michalczewski sokkal rosszabbul járt.

Madár nyert, nade hogy?

A hamburgi gála magyar szempontból mindenképpen fő meccsét nézve a szurkoló egy másik várban, Wartburgban érezhette magát.

Egyedül ő érezte.
Nagyon nehezen indult be ugyanis a mérkőzés.

Erdei próbált támadni, de jósze-rivel csak az ellenfele kesztyű-jéig értek el az ütései. Az argentin Hugo Hernan Garay mindent védett, sőt az ötödik menetben ő repesztette fel Zsolt szeme alatt a bőrt.

Ez persze Erdeit egy csöppet sem hozta zavarba. Ment előre, amíg tudott. Időnként Garay megkontrázta Zsolt akcióit, olyankor ütött mindenre, ami mozgott, időnként még Erdei fejére is. Megtörnie azonban nem sikerült a magyar fiút. A végén egyedül Zsolt volt biztos a győzelmében. A 12. menetet követően a pontarány a következőképpen alakult: 115:113, 110:118, és 116:112. Az egyik pontozóbírónál tehát Garay nyerte nagyon simán az ütközetet, de a végeredmény szempontjából az számít, hogy melyik versenyző volt legalább két pontozónál jobb.

Ez a bokszoló pedig a szombati hamburgi estén Erdei Zsolt volt, még ha a német közönség hangos füttykoncerttel adta a világ tudtára, hogy nem érte egyet az eredménnyel.

Bezzeg az olimpián …
A 'Tigris' és Hídvégi is kidőlt

Dariusz Michalczewskinek még ilyen vitatható módon sem sikerült győznie. A francia Fabrice Tiozzo a hatodik menetben kiütötte. Így Tiozzi profi mérlege tovább javult. 48 győzelem (ebből 30 K.O.) mindössze két vereség.

Az est további két számunkra érdekes mérkőzése is felemás eredményt hozott. Hídvégi György élete hatodik profi mérkőzésén a hatodik menetben kiütéses vereséget szenvedett az angol Ovill McKenzietől.

A 24 éves Balzsay Károly viszont élete negyedik hivatásos találkozóján a második menetben technikai K.O.-val győzött a francia Jessy Moreaux ellen. Az ő mérlege tehát 4-ből 4 győzelem.

Fotók: Nemzeti Sport Online