Kempo után thai-box-ban is profi magyar bajnok lett Ács László

2011. november 16. | szerző akadmin | Thai box

A székesfehérvári Professional Kempo Fighters (PKF) Team kempósa a szombati szekszárdi gálán nyert egy látványos és élvezetes mérkőzésen.

Amatőr és profi boksz, thai-boksz és MMA szabályrendszerekben összesen tizennégy meccset rendeztek a szombati, szekszárdi küzdősport gálán. Ács László és Kovács Gábor 5×3 perces összecsapása végigment, a székesfehérvári kempós ellenfelére a második és a negyedik menetben is rá kellett számolni. Ács végül egyhangú pontozással nyert, és profi thai-box magyar bajnoki címet szerzett.

Ács (balra) thaiboxban is magyar bajnok lett

A székesfehérvári PKF Team másik versenyzője, Gábor Péter szintén thai-box szabályrendszerben lépett szorítók közé az est folyamán, ugyancsak -86 kg-os súlycsoportban. Bonifert János ellen vívott küzdelme viszont 5×3 perc helyett 5×2 percig tartott. Gábor Ácshoz hasonlóan egyhangú pontozással győzte le ellenfelét. A székesfehérváriakat a PKF Team tulajdonos-menedzsere, Renshi Takács Attila (4. dan) készítette fel.

Balról Ács László, Takács Attila és Gábor Péter

A budapesti Rakéta Dojo kempósa, Gémes Dániel teljessé téve a Magyar Zen Bu Kan Kempo Sportszervezet delegáltjainak számát a gálára, szintén ringbe szállt thai-box szabályrendszerben, 3×2 perces mérkőzés keretében. A Kormos László és Lestyán Gyula által elkísért fővárosi kempós újoncnak számított a ringes viadalokat illetően, mint ahogy ellenfele, a helyi Bonifert Bálint is. A +100 kg-os súlycsoportban rendezett bunyót végül megosztott pontozással a hazai versenyző nyerte.

Gábor Péter (balra)

A kempósokat a helyszínen tekintette meg a Magyar Zen Bu Kan Kempo Sportszervezet tiszteletbeli elnöke, Hanshi Lévai László (7. dan).