Kiemelt hírek

Karatés érmek az Európai Egyetemi Játékokon

2016. július 18. | szerző SzlobMil | Karate

Horvátországban július 12. és 25. között zajlik a 3. Európai Egyetemek Játékok. Karate is volt a versenyszámok között, amelynek jeles magyar képviselői két ezüstöt és egy bronzérmet szereztek az eseményen.

kumitecsapat

A teljes magyar küldöttség első dobogós helyezése a karatés Nagy Botond nevéhez fűződött. A legutóbbi felnőtt Európa-bajnokság ötödik helyezettjét a férfi formagyakorlat (kata) versenyszám egyenes ági mérkőzései során két fordulót követően szlovák ellenfele győzte le 3-2-re. A vigaszágon azonban Nagy Botond sikerrel járt: török és portugál riválisánál is meggyőzőbb teljesítményével megszerezte a bronzérmet.

A férfi csapatok küzdelmében (kumite) még fényesebb magyar érem született: a Virág András, György Dániel, Höning Ádám, Höning Dávid, Höning Alexander, Szegedi Döme és Kapdebo Lóránd összeállítású együttes – Ruzsinszki György edző vezetésével – a dobogó második fokára állhatott fel. A csapat egy német és egy bosnyák gárda legyőzésével jutott a döntőbe, ahol csak a házigazda horvátok tudtak náluk jobbnak bizonyulni.

kapdebolorand

Kapdebo Loránd

Az egyéni küzdelmek során Kapdebo Loránd a 60 kg-os férfiak küzdelmében a második helyen végzett. A korábbi korosztályos Eb-ezüstérmes magyar versenyzőt a szlovák Dobrotka elleni döntőben egy túl erősre sikerült fejütés miatt leléptették.

Közel állt az éremhez a 84 kilós Höning Alexander is, aki montenegrói, portugál, majd angol ellenfelét verve a legjobb négy közé került. Az Európa-bajnok török Aktas-szal szemben nem sikerült bejutnia a döntőbe, a bronzmérkőzésen pedig 1-0-ra kikapott a fehérorosz Isakautól, így végül az ötödik helyen zárt.