Kiemelt hírek

Karate: Negyven ellenfeles Randori

2013. június 10. | szerző akadmin | Karate

Kiss László (Ten-Shin KSE) és Magos Róbert egy nyílt küzdő-találkozót rendez Szatmárnémetiben, melyre stílusszervezetektől függetlenül várnak minden harcművészt. Íme a kiírás!

 

NEGYVEN ELLENFELES RANDORI
 
 
Kedves Mesterek, Karatékák!
 
Sok szeretettel üdvözöllek. Kiss László vagyok, több mint harminc éve gyakorlom a karate-dót. 2011 decemberében első alkalommal rendeztük meg a 30 ellenfeles gyakorló küzdelmet. Az esemény sikerén felbuzdulva, arra döntöttünk Magos Robert barátommal, hogy 2013. év szeptember 21-én ismételten megrendezzük ezt a különleges kihívást. Az eseménynek ezúttal Szatmárnémeti városa ad otthont. A 40 ellenfeles RANDORIRA szeretettel hívunk minden karatékát, aki szeretné megismerni teljesítő képessége határait. Az előző tapasztalatából kiindulva biztos vagyok benne, hogy mindegyikünk számára ez egy komoly fizikai és mentális erőpróba lesz!
 
A KEIKO (gyakorlás) célja baráti kapcsolatok építése a magyarországi és külföldi karate stílusok és stílusszervezetek között. Ezen a szervezetektől független találkozón lehetőség nyílik arra, hogy a különböző iskolák gyakorlói jobban megismerhessék egymást és együtt gyakorolhassák a KARATE-DO küzdelmi elemeit. A negyven ellenfeles RANDORIRA elsősorban azok jelentkezését várjuk, akik rendelkeznek megfelelő technikai jártassággal és mentálisan kellő önkontrollal bírnak. A szeptemberi viszontlátásra!

Oss!
 
Hajdúszoboszló 2013. május 25.
 
Kiss László & Magos Robert Ten-Shin Karate SE. & Samuraul Karate SK.






SZABÁLYOK: a judo terminológiából átvett kifejezés laza, erőlködéstől mentes küzdelmet jelent, ahol elsősorban nem a győzelemre törekszünk, hanem igyekszünk az edzéseken megtanult karate-do – és egyéb harci – technikákat a gyakorlatba átültetni.
 
Cél: a karate-do technikáinak minél szélesebb skálájának gyakorlása, az örökké változó idő és térviszonyokhoz alkalmazkodva. Az egyéni elképzelések kipróbálása váltott ellenfelekkel, és az egyéni – tokui-waza – kialakítása. Erősségeink és gyengéink feltérképezése. A küzdelem megkötések nélkül zajlik. FŐ SZABÁLY TILOS SPORTTÁRSUNKNAK SÉRÜLÉST OKOZNI!
 
VÉDŐFELSZERELÉS: seiken védő, lányoknál mellvédő kötelező. Lágy sípcsontvédő, fogvédő, mélyvédő engedélyezett. Boksz-kesztyű használata nem engedélyezett!
 
KÜZDŐIDŐ: Negyvenszer két perc tiszta küzdő idő. Minden nyolcadik küzdelmet követően két perc pihenőidő. A 8. – 16. – 24. – 32. – küzdelmet követően.
A vezetőmester minden küzdelem előtt jól hallhatóan bemondja, hányadik küzdelem következik, majd ezt követően sípszóval jelzi a küzdelem kezdetét és végét. A jegyzőkönyvvezető jól látható számmal felírja a fehértáblára az adott küzdelem sorszámát.
 
FIGYELEM: ha valaki úgy érzi, ki kell hagynia egy vagy több küzdelmet, azt jelezni kell a vezetőmesternél, amit a jegyzőkönyvvezető rögzíti az ellenőrző lapon. Amennyiben ezt szándékosan elmulasztja, a vezető-mester kizárhatja a további küzdelmekből!
 
FONTOS: A személyes védőfelszerelésről és frissítőről mindenki egyénileg gondoskodik! Javasolt szénsavmentes víz és egy kisméretű törölköző.
 
LEBONYOLÍTÁS:
 
– Regisztrációs nyilatkozatok aláírása 
– Szabályismertetés
– Bemelegítés-nyújtás
– Küzdelmek
– Levezetés
– Csoportfotó
– Szabad program.


További információk az eseményről: https://www.facebook.com/events/324028331046775/?fref=ts
(ezen az internetes felületen adható le a jelentkezés is)
 
 

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.