Karate Marokkó Kupa: öt éremmel tértek haza a magyarok

2008. március 17. | szerző akadmin | Karate

S. Kovács, Grozdanov, Tadissi és a női csapat bronzérmet, míg egyéniben Metzger Sandra aranyat hozott haza Afrikából.

Huszonkét ország részvételével rendezték meg Rabatban a VI. Mohamed Marokkó Opent, ahol a felnőttek közt egyéniben S. Kovács Ádám bronzérmet szerzett, míg Metzger Sandra a kadet lányoknál az Európa-bajnokot legyőzve aranyérmes lett.

S. Kovács Ádám
számára nem kezdődött jól az afrikai kaland.
A csapatversenyen beleszaladt egy kiadós pofonba: 1-10 marokkói ellenfelének.
A férfi csapat nem is alkotott maradandót, ám a lányok már jobban harcoltak. A Metzger Sandra, Tóth Bea, Lassingleitner Fruzsina összeállítású team a harmadik helyen végzett.

– Amióta a jelenlegi szabályrendszert alkalmazzák, azaz a 8 pontnál nagyobb különbség technikai K.O., azóta nem kaptam ki ilyen arányban. Ott, az első meccsemen 10-1 lett a végeredmény a marokkói srácnak… Jókora pofon volt ez kezdésnek, de ez a bizonyítéka annak, hogy vannak napok, amikor győzöl és vannak, amikor nem – meéslte a verseny után S. Kovács Ádám.

A vasárnapi egyéni versenyek előtt Ádám előző napi veresége hatására kellően felszívta magát, és a sorsolás is kedvezően alakult számára. A Holland Open-en szerzett sarok sérülése még nem gyógyult meg, így küzdelem közben erre is figyelnie kellett.

Szembetűnő volt, hogy egy-két európai kivételével szinte csak arab országokból voltak bírók, ami nagyon nagy segítséget jelentett az arab versenyzők számára.
Ez Ádám produkciójára is kihatott, hiszen három afrikai fighter (elefántcsontparti, gaboni és kongói) legyőzése után a 4. meccsen bírói döntéssel katari ellenfelét hozták ki győztesnek – általános megrökönyödésre.

Ádám azonban a vigaszágon továbbra is harcban állt a bronzéremért, és 1-1-es döntetlen után a hosszabbításban meg is szerezte azt algériai ellenfelével szemben.

– Nagyon örülök, hogy az idei két versenyemen éremmel térhettem haza és mindkétszer 5-5 meccset mentem. Most Marokkóban nem voltam annyira felpörögve, mint két hete Hollandiában, ráadásul most a 65kg súlycsoportban, előzőleg pedig a 70kg-sak között sikerült az éremszerzés – összegzett S. Kovács.

Grozdanov Philip és Tadissi Martial a kadet fiúk közt szintén a harmadik helyen zárt.
S. Kovács számára két hét kemény felkészülés következik, majd irány az Italian Open, ahol szintén a gyakorlás lesz a cél a közelgő EB-re való felkészülés jegyében.