Karate: Klima Zsuzsa nem védhette meg a magyar bajnoki címét +60 kilogrammban

2005. május 3. | szerző akadmin | Karate

A biztos EB résztvevőink egy kivételével hozták a kötelező eredményt a szombati magyar bajnokságon. Az egy kivétel Klima Zsuzsa volt.

Bódi RenátaA budapesti ELMŰ sportcsarnok adott otthont szombaton a 2005. évi Karate Magyar Bajnokság kadet, junior és felnőtt döntőinek.

A versenyen 45 klub 175 versenyzője vett részt a formagyakorlat, illetve küzdelem versenyszámokban.

Tóth Beatrix támadásban
A biztos EB résztvevők a hétvégén is jól teljesítettek: Tóth Beatrix (- 53 kg, Karate Klub Sporting Budo) és S.Kovács Ádám (- 65 kg, Maccabi Vívó és Atlétikai Club) megvédte Magyar Bajnoki címét.

Klima Zsuzsának (+60 kg, ESE) ez a saját súlycsoportjában sajnos nem sikerült, ugyanis az első mérkőzésén egy túl erős ütés miatt leléptették. Ezután hiába nyerte meg a többi körmérkőzéseken fölényesen többi meccsét, a pontarányok miatt ez így már csak az ezüstéremhez volt elegendő.

A nyílt kategóriában azonban javítani tudott, és ő begyűjtött egy magyar bajnoki címet, éppen Tóth Beatrix ellenében.

A versenyen szerzett kvalifikációs pontok alapján az is lehetséges, hogy bővülni fog a május 13-15-i tenerifei Európa Bajnokságra utazók névsora. Erről a héten dönt az edzői gárda.