KARATE: Bronzérem a nők régiós Eb-jén

2013. június 10. | szerző akadmin | Karate

A vigaszágon a mieink a Lazio csapatát verték, mellettük a kadet vegyes csapatunk is 3. lett.

Montenegróban került megrendezésre az Európai Karateszövetség régióknak szervezett Európa-bajnoksága. A hazánkból indított régió hölgykaratésai – a budapesti Eb-n is bronzot szerző Bartha Nikola, Metzger Sandra és
Lassingleitner Fruzsina és Juhász Nikolett különítmény – újból a dobogó harmadik fokára állhatott. A kadet-junior fiúk szintén bronzzal zárták a versenyt.
Pénteken utazott el a magyar csapat Herceg Noviba, hogy részt vehessen azon a kontinensviadalon, amit az uniós elveknek megfelelően nem országok, hanem régiók csapatai adhatják le nevezésüket. Összesen 45 territórium indította csapatát, amely 119 női és 317 férfi versenyzőt jelentett. Hazánkból 1 csapatot állítottunk ki a felnőtt és a
kadet-junior hölgyeknél, valamint e fiatalabb korosztályban a fiúknál is.
A győztes csapaton ne változtass elvet követve a májusban Eb-érmes lányaink Sajó Zoltán edző irányításával haladtak előre körről körre. Munténiát 2:1 re verték mieink, majd Lombardia csapata ellen pontaránnyal jutottak tovább. A négy között a helyi Közép-Montenegró következett, akit 2:1-re vertek a magyarok, végül a döntőbe jutásért Madrid csapata állította meg őket. A vigaszágon a Lazio elleni 2:1 arányú győzelemmel a Bartha Nikolának, Metzger Sandrának és Lassingleitner Fruzsinának és Juhász Nikolettnek sikerült ráduplázni budapesti sikerükre.
A kadet-junior vegyes csapatunk – Hárspataki Gábor, György Dániel, Földesi Csaba, Szilva Norbert, Ludwig Róbert és Bilisics Bálint – szintén bronzéremmel térhetett haza.