Kiemelt hírek

Karácsonyi ajándékpánik? A könyv örök megoldás!

2011. december 20. | szerző akadmin |

A harcművészet és küzdősport iránt érdeklődők számára kiváló ajándék lehet bármelyik harci elvet bemutató könyv. Íme ajánlatunk!

Győzzön a jobb!
Világméretű, stílusfüggetlen full-kontakt párviadal-sorozat
Opál Róbert, Várhegyi Ferenc: K-1 – A ring királyai
 
 
„Mindennek rendelt ideje van, és ideje van az ég alatt minden akaratnak.”
Prédikátor könyve
 
„Érthető, hogy az egyes stílusok képviselői azt hiszik, az ő stílusuk a legjobb és legerősebb. De én tudni akarom, ki közülük a legjobb! Létre kell hozzunk egy ligát, amely a világ legjobb harcosait keresi és állítja ki egymás ellen. Csak így kapunk világos választ erre a kérdésre.”
Isii Kazujosi
 
A K-1 bajnoki címért a karate, kick-boksz, kempo és más harcművészeti rendszerek legjobbjai versengenek. A végén csak egy maradhat. A csúcs messze van, csak a legkiválóbbak érhetik el. Ahogy a mesterek felfelé haladnak, nemcsak a fizikai, hanem a lelki, szellemi erejüket is egyre magasabb szintre emelik. Ahogy a legtökéletesebb szamuráj kard, úgy születik meg a K-1 világbajnok is. Tűzben kalapálva, tízezerszer is megedzve…
 
 
„Ekkora ütéseket nem lehet kibírni, amilyeneket Kemayo mégis elviselt valahogy. Hosszú pályafutásom alatt ilyet még nem láttam!”
Katona Attila
 
„A K-1 egy vegytiszta dolog. Itt valóban az dönt, hogy ki vagy és mit tudsz.”
Karacs Attila
Amikor Bob Sapp és Ernsto Hoost belépett a kötelek közé, 74500 néző tombolt a Tokyo Dome-ban.… 2003-as adatok szerint Sapp csak abban az évben 3 millió dollárt vágott zsebre.…
 
(Pramuk egy eldugott kis faluban edzőtáborozott. Az edzések között az volt a pihenője, hogy eltalpalhatott a falu kútjára vízért, amellyel aztán megfőzhette magának a szerény kis ebédjét…)


 
Amikor Sapp, fehér köpenyébe burkolózva megállt a bejáratnál, már alig lehetett bírni a szurkolókkal. S mikor a zene ütemére a megfelelő pillanatban ledobva magáról a köpenyt, széttárta karjait és megmutatta izmait, szinte felrobbant a nézőtér. Hátborzongató élmény volt látni, ahogy a fekete óriás megérkezik a küzdőtérre. Hoost mosolygott, integetett a bevonuláskor, de érződött rajta a feszültség. Tudta, bármekkora tudása és tapasztalata is van, nagyon nehéz dolga lesz.A mérkőzés szinte felülmúlhatatlan izgalmakat hozott. Sapp nekiesett a holland sztárnak, aki rúgásaival és ütéseivel igyekezett magától távol tartani a behemót amerikait. Testen meg is fogta Sappet, de hiába, mert a folytatásban, bár látványosan fáradt, az amerikai továbbra is csak jött előre, és cséphadaróként ütötte Hoostot. Egészen addig, amíg a bíró beszüntette a csatát és kihirdette Sapp győzelmét. Az egykori szteroid-lufi, ügyetlen amerikai futballista megverte a nagy bajnokot! Ekkor azonban újabb drámai fordulat következett…

 

Éberség, eltökélt és tökéletes cselekvés
Önvédelem a való életben
A harcművészetek haszna és hatásossága valódi konfliktusokban
 

 
A tapasztalt harcművész és veterán nevelőtiszt, Rory Miller megosztja ismereteit a börtönbeli verekedések, a taktikai műveletek és rajtaütések során megismert különbségekről a harcművészet és az utcai erőszak között, mely utóbbival ugyancsak a harcművészet lenne hivatott foglalkozni. Bemutatja a mítoszokat, metaforákat és elvárásokat, amiket a legtöbb harcművész dédelget arról, mi mindent fog tanulni egy dojóban. Ezt a gyűjteményt azután összehasonlítja az erőszak igen összetett valóságával.
 
„A legmélyebb szinten a sikeres fizikai védelem három dologtól függ: az éberségtől, a kezdeményezéstől és a jóváhagyástól. Ezek mindegyike önmagában külön tanulmány és minta lehet a harcosi képzéshez. A három együtt a kivételes teljesítmény kulcsa a túlélésnél és az életben is.
 
Tudomás saját testünkről. Az anatómiai fegyvereink és gyengeségeink – anatómia, fiziológia és kinesztetika –, a saját felépítésünk, mozgási mintáink és hajlamaink ismerete. Egyszerűen: a testünk egész életünkben rendelkezésünkre áll. Hacsak nem fogtuk be erőszakkal a saját szemünket, akkor bensőségesen megismerhettük egy emberi test milyenségét és működését, különösen a sajátunkét.
 
Tudomás az ellenfél testéről. Ugyanazok a dolgok vonatkoznak rá, mert – a drogok vagy az őrjöngő düh dacára – az is egy emberi test. A látást és érintést ki lehet képezni arra, hogy ne csak azt érzékelje, mit csinál az ellenfél éppen, hanem azt is, hogy mire készül. Könnyű gyakorlatképpen gyakorold a lassított belharcot, bekötött szemmel. Némi gyakorlással már egy enyhe érintésből megérezheted, mire készül a támadó, pusztán a testsúlyáthelyezését és gerincének forgatását érzékelve.
 
Tudomás a helyzetről. Lehetővé teszi, hogy pontosan érzékeljük, és előnyünkre fordítsuk a környezet sajátosságait.
 
Tudomás a dinamikáról. A támadás előtti jelek felismerése, ezáltal megelőzhetjük a szituációt. Úgy foglalkozunk a helyzettel, ahogy van (pl. felismerjük a majomkeringőt a maga valójában vagy nem hitegetjük magunkat azzal, hogy lebeszélhetünk egy, a folyamatot élvező ragadozót a szándékáról). Ez magában foglalja azt a könyörtelen elszántságot, hogy a valódi helyzettel foglalkozunk, és nem a rém-, illetve vágyálmainkkal.
 

 
Tudomás a kötelességünkről, a hiedelmeinkről és helyünkről az univerzumban. Az indítógombok. Mély belső megértés arról, hogy miért érdemes harcolni, meghalni vagy gyilkolni, mi az, amit megtehetünk, és mit nem. Könnyű megtanítani valakinek, hogyan kell egy nyakat kitekerni. Néhány percnyi oktatás után egy egészséges személy rendelkezni fog egy nyak kitekeréséhez szükséges valamennyi technikai és fizikai képességgel, de csak nagyon-nagyon kevesen képesek ténylegesen végrehajtani. Hiányzik belőlük a kapacitás. Legyünk hát tudatában a saját kapacitásunknak.
 
Azon a szinten, amit éppen csak kezdek megérteni, arról, hogy mire kerül sor egy konfliktusban, tudatalatti szabályok és íratlan szerződések tömkelege dönt. Úgy tapasztaltam, hogy ezek befolyásolják a kifejthető erőt, az ellenállóképességet és az időt. A tudomás ezekről a szabályokról, sőt, a mesterkéltek elkülönítésének képessége óriási előny.
 
Ha és amikor megtanulnak eltökélten cselekedni, akkor nem látszik a készülő akció – a mozdulatok kirobbanóak, kemények, nem érkezik előtte távirat, és idő sem marad a reagálásra. Az, hogy milyen mozdulatot választanak, az teljesen lényegtelen. Pofon, belépés, rúgás, feszítés vagy ütés – mind működik. A technika lényegtelen. Az akció erőszakossága felülmúlja a technikát. A technika szintjén ez a határozott és habozás avagy távirat nélküli cselekvés, függetlenül az alkalmazott technikától. Taktikai szinten a robbanékony belépés. A stratégiai szinten ez a megdöbbentés és elrettentés.
 
Ahogy az éberség, ez is mélyre vezethet, és sokkal jobban befolyásolhatja az életünket a puszta harcnál és önvédelemnél. Meg akarod változtatni az életedet örökre? Most azonnal kötelezd el magad, hogy nem hozol többé felemás döntéseket. Maradj az ágyban vagy kelj fel, de soha többé ne heveréssz azon gondolkodva, hogy fel kéne kelned. Ugorj be a vízbe vagy maradj kint, de ne mártózgass, hogy hozzászoktasd magad.
Harcban, ha az ember éber, mindig tudja, mit kell tennie. Tegyük azt. Az életben is tudjuk, mit kell elvégezni, tudjuk, mi a teendő. Csináljuk.”
 

„Ragadd meg, és irányítsd!”
A harcművészetek veleje
 
Chin kínaiul azt jelenti, hogy megfogni, megragadni, ahogy a sas megragadja a nyulat vagy a rendőr elfogja a gyilkost. Na azt jelenti: tartani, ellenőrizni, uralni, irányítani. Így a Chin Na fordítása a következő lehet: „Ragadd meg, és irányítsd!” A Shaolin Chin Na a harcművészetek veleje, igen hatékony támadások, védések, lefogások és szabadulások kombinációinak kimeríthetetlen tárháza. Hatékonyságát mi sem bizonyítja jobban, hogy világszerte része a rendőrség közelharci kiképzésének. 
 

A Chin Na (csinna, qinna) technikák nagyon jól használhatók az ellenfél harcképtelenné tételére úgy, hogy ne okozzunk neki komoly sérülést. A fogástechnikák mellett, amelyekre a neve utal, a Chin Na tartalmaz még olyan technikákat is, amelyek nyomást vagy ütést használnak. A fogástechnikák lényege az, hogy megragadjuk és leszorítjuk az ellenfél izületeit, izmait vagy az inait, hogy mozgás- illetve harcképtelenné váljon. A nyomástechnikákat arra használjuk, hogy megbénítsuk az ellenfél végtagjait, de súlyosabb károkat is okozhatunk velük. A nyomástechnikákat rendszerint a meridiánpontokon alkalmazzuk, ami befolyásolja a Chi (csi, qi) áramlását a belső szervekbe illetve az agyba. Gyakran az idegvégződéseket nyomjuk, ami különlegesen erős fájdalmat és eszméletvesztést okozhat. A Chin Na-ban az ütéseket az életpontokra visszük be, ami különösen hatékony, ezért különösen veszélyes is.

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.