Kapdebó ezüstérmes a British Openen

2012. október 19. | szerző akadmin | Karate

Kapdebó Lóránd a felnőtt mezőnyben első alkalommal küzdve a második helyet szerezte meg a rangos versenyen.

Kadebó Lóránd a Best With the Best tábor egyik instruktorának, a korosztályos világbajnokot is edző Joe Mongannek a meghívására Skóciába, Glasgowba utazott, hogy részt vehessen a British Open karateversenyen. Csütörtöktől már az közös edzésen vehetett részt a magyar sportoló a Kaizen Karate Central Ipswich klubjával,
majd szombaton került sor a versenyre.

Kapdebó a felnőtt mezőnyben első mérkőzésén skót ellenfelével szemben 2-0-ról 10-2-re fordított, a második meccsét 7-0-ra, a harmadikat pedig 4-0-ra nyerte. A döntőben az angol -60 kg-os válogatott Chris Harrissel került szembe, aki 2010-ben a felnőtt Eb-b a bronzért küzdött. A magyar fiú jól kezdett, 1-0-ra vezetett, de ellenfele egy kontaktgyanús fejütéssel kiegyenlített, és végül 3:2 arányú bírói ítélettel megnyerte a finálét, Kapdebó így ezüstéremmel zárta a versenyt a -60 kg-ban.

Az U21-esek között a kétszeres korosztályos Európa-bajnok és VB ezüstérmes Ryan Jayel kezdett. Az nagol fiú 1:0-ás előnyt szerzett, majd egy összeütésnél mindketten pontot kaptak, és a 2:1 állás maradt a mérkőzés végéig. A vigaszágon skót ellenfelét 4-0-ra verte. A bronzmeccsen az angol válogatott Conroy Liam ellen 4-0-ra győzve a harmadik helyet szerezte meg.