JUDO: Három magyar érem Berlinből

2013. augusztus 6. | szerző akadmin | Judo

Jól szerepeltek válogatottjaink a berlini junior Európa-kupa viadalon, egy ezüst- és két bronzéremmel térhetnek haza.

A sorozat egyik legrangosabb tornáján harmincnégy ország ötszázhuszonegy judósa lépett tatamira, köztük huszonegy magyar versenyző. A mieink végül egy ezüst- és két bronzéremmel az éremtáblázat tizennegyedik helyén végeztek. Első lett Németország (3 arany, 3 ezüst, 6 bronz), második Grúzia (2, 3, 5), harmadik pedig Oroszország (2, 2, 3).

Bartha Ákos (balról) az idén negyedszer lett Ek-érmes!
Remekül teljesített a Miskolci VSC tizenkilenc esztendős reménysége, Bartha Ákos, aki az 55 kilogrammos súlycsoportban erőnyerőként kezdett, majd orosz és német riválisát egyaránt vazarival legyőzve jutott be az elődöntőbe.Ott is sikerült győznie, csak egy intést kapott, míg brazil ellenfele kettőt is, így Bartha Ákos döntőbe került. A fináléban az azeri Szagidov jobbnak bizonyult a miskolci judósnál, de a magyar versenyző így is rendkívül büszke lehet az idei teljesítményére: a kijevi és paksi arany-, illetve a leibnitzi bronzérem után megszerezte a negyedik medálját is, ezúttal egy ezüstöt.

Végvári Martin (jobbról) újra a legjobbak között zárt
Az ugyancsak tizenkilenc esztendős bajai Végvári Martin legutóbb a májusi kijevi junior Európa-kupán szerzett érmet, akkor a dobogó harmadik fokára állhatott. Akárcsak most, Berlinben! A német fővárosban hat mérkőzést kellett vívnia az áhított medálért.Az első hármat egyaránt ipponnal nyerte, holland, finn és osztrák skalpokat begyűjtve. Aztán grúz ellenfelét gyűrte le vazarival és jukóval, az elődöntőben azonban alul maradt a későbbi aranyérmes német Zinggel szemben. A bronzmeccsen egy újabb grúz következett, ám Peikrisvili sem tudta a magyar sportolót feltartóztatni, jukóval Végvári Martin nyert, aki ezt követően felállhatott a dobogó harmadik fokára.

Tóth Krisztián (jobbról) vissza a jövőbe
A KSI SE junior-világbajnoki bronzérmese, Tóth Krisztián tavaly szeptember óta nem versenyzett ebben a korosztályban, az idén elsősorban a felnőtt versenyekre koncentrált (olyannyira, hogy indulhat az augusztusi riói felnőtt világbajnokságon is). Most azonban visszatért az „övéi” közé, s mindjárt egy bronzérmet ünnepelhetett.A nyitókörben holland ellenfelét „csak” vazarival sikerült legyőznie, ezt azonban két magyar ippon követte, egy osztrák és egy német judós ellen. Következett az elődöntő, amelyben a grúz Taveluri bizonyult jobbnak. Szerencsére a bronzmeccsen sikerült gyorsan javítani: a dán Nelmark elleni jukónyi győzelem dobogót ért.

A válogatott tagjai közül ezúttal mások nem kerültek éremközelbe, Rábai László (90 kg, Leányvár) és Salánki Evelin (70, Ippon Judo Tatabánya) a hetedik, Polyák Krisztina (63, Kecskeméti JC-KESI) pedig a kielncedik helyen végzett.

A junior korcsoport következő nagy versenye már az Európa-bajnokság lesz, amely szeptember 20-án kezdődik a boszniai Szarajevóban.

Forrás: Judoinfo