ITF Taekwon-do: Világkupa-szintű Európa Kupán vitézkedett válogatottunk Pozsonyban

2010. november 25. | szerző akadmin |

Tizenegy magyar érem története a szövetségi kapitány szemével. Fülpesi Tibor mester beszámolója következik.

ITF Taekwon-do Európa Kupa 2010. október 21-24. Pozsony

Válogatottunk 28 versenyzővel és számos szurkoló kísérővel vett részt a Pozsonyban megrendezett ITF Taekwon-do Európa Kupán. Ez esetben elmondhatjuk, hogy Világkupa szintű volt a verseny, mivel minden ITF tagország meghívást kapott rá. Így 39 ország több mint 800 versenyzője küzdött az érmes helyezésekért Európától Kanadáig!

Csütörtökön érkeztünk Pozsonyba, ahol a bejelentkezés és a mérlegelés ugyan igen későig elhúzódott, de mindenképpen dicséret illeti a versenyzőket türelmükért, és mert mindenki hozta a kategóriája súlyát.

Pénteken az egyéni formagyakorlatokkal kezdődött a verseny, és Höflinger Klaudia (Sasok) szerezte a csapat első érmét, ezüstérmes lett a 15-17 évesek 1-4 gupos kategóriájában. A lányok igencsak kitettek magukért, mert Győri Orsolya (Tápió) bronzérmes lett a női I. danos kategóriában, Tatorján Anna (Tápió) szintén bronzérmes lett a női III. danos kategóriában.

Bár a többieknek nem sikerült az éremszerzés, de így is kitűnően versenyeztek az igen erős mezőnyben! Voltak olyan kategóriák, ahol 50-től 80 főig neveztek a versenyzők! Az 5. – 8. helyen végeztek:Korsós Ádám (Monor) Kocó Benjámin, Rizmayer Norbert (Sasok), Kecskés Bence (Tápió), Murinai Dániel (Sasok).

Szombaton folytatódott a verseny az egyéni küzdelmekkel, és Höflinger Klaudia (Sasok) Ifi-60kg és Kecskés Bence (Tápió) Ifi -70kg-os kategóriában aranyérmesek lettek!

Jól teljesítettek a csapat többi tagjai is, de sajnos még több nyert mérkőzés is kevés volt az éremszerzéshez a nagy létszámú kategóriák miatt!

Vasárnap elsősorban csapatszámokban kezdtek versenyzőink, az Ifjúsági fiúcsapatunk megvédte az Európa kupai címét csapat formagyakorlatban: aranyérmesek lettek Rizmayer Norbert, Nagy Roland (Sasok), Kecskés Zsolt, Kecskés Bence (Tápió), és Schimdt Márton (Diamond)! Nagyon magabiztosan és kitűnően versenyeztek, meglett az eredménye a rengeteg edzésmunkának.

Felnőtt férficsapatunk is kitűnően szerepelt, ezüstérmesek lettek szintén csapat formagyakorlatban: Szalay Gábor, Békássy Csaba, Herbák Tamás, Murinai Dániel (Sasok), Dávid Péter (Békéscsaba).

Az utóbbi évek eredményei után kijelenthetjük, hogy tradicionális küzdelemben nagyhatalom lettünk, s ezt a mostani szereplésünkkel is megerősítettük, mivel 4 érmet nyertek párosaink. Az Ifjúsági kategóriában bronzérmesek lettek Kecskés Zsolt – Kecskés Bence (Tápió) és Schmidt Márton (Diamond) – Nagy Roland (Sasok)! Mindkét párosunk igen magas színvonalú gyakorlatot mutatott be, döntőben lett volna a helyük. Sajnos a bírákat a versenyigazgatónak többször is össze kellett hívnia eligazításra, mivel nem voltak a helyzet magaslatán. Ez utóbbi hiba a későbbiek folyamán rendeződött és nagy örömünkre a Volenik Gabriella – Herbák Tamás (Sasok) párosunk aranyérmes lett kitűnő és magabiztos gyakorlattal. Igencsak kitett magáért a Murinai Dániel – Dávid Péter (Sasok) párosunk is, ők bronzérmesek lettek.

Összegezve a magyar csapat teljesítményét elmondhatjuk, hogy a rendkívül erős mezőnyben remekül szerepeltek versenyzőink, hiszen a 11 érem – 4 arany, 2 ezüst, és az 5 bronzérem – önmagáért beszél.
Akiknek most nem sikerült érmet elérniük, nincs okuk a szomorúságra mivel szinte mindenki kihozta magából a legjobbat, ez most erre volt elég, okulni tanulni kell belőle és még többet edzeni. Kitűnő volt a csapat összetartása, ismételten nagyon jó volt a hangulat, jó volt együtt lenni, és még a külföldi csapatok is mosolyogva fogadták az immár szurkolónótává emelkedett „Érik a szőlőt…”