Kiemelt hírek

Így zajlott Bódi István szemináriuma a Seishin Dojóban

2011. november 21. | szerző akadmin |

Érezni azt, amit huszonkét darab fekete obi látványa okoz, keveseknek adatik meg, de Sensei Bódi István szemináriumán a Horpácsik György vezette Seishin Dojóban, ez megadatott. Öt szövetségből nyolcvanöt ember érkezett a múlt szombaton megrendezett szemináriumra, így nem csak Bódi Senseitől, egy élő magyar kyokushin legendától tanulhattunk, és leshettünk el praktikákat, hanem egymástól is.

Már a szeminárium kezdete is izgalmakkal és családias hangulatban indult, a Seishin Dojó tagjain kívül megannyi karatéka érkezett: mindenki mindenkinek köszönt, és üdvözöltük egymást, a kyokushin szellemiségének és etikettjének megfelelően. Ezt a hangulatot csak fokozták a szemináriumra készített pólók, amik igen látványosra, hatásosra, sikeredtek. Majd lassacskán a terem is megtelt, és a reggeli napfénnyel a kyokushin spirit is átjárta testünket, nem hiába a japán tradíciók ősi szimbóluma a felkelő nap.

 
Sensei Bódi István (3. DAN)

Majd megérkezett Bódi Sensei. Aki nem sokat tud róla, talán el sem hinné, hogy kora ellenére ilyen mozgása, ritmusérzéke, dinamikája van, és mekkora tudással rendelkezik. Kimondhatjuk, hogy egy élő legendától kaptunk  tanácsokat, és egy nagyon fontos gondolatmenetet is, amely azt tükrözte, hogy a kyokushin nemcsak a katákból,  kihonokból, kumitékból áll, hanem a filozófia is nagy szerepet játszik benne – mindenkinek  me van a maga szellemisége és kyokushinja.
Van, akinek a kumite teszi ki nagyobb részt, van, aki a formagyakorlatokban érzi az erősségét, és van, akinek a filozófia, és a bushido útja a fő irányadó.

 

Egy kis egyéni bemelegítést követően megkezdődött az edzés első felvonása, melynek fő szempontja a berögződéséktől való elvonatkoztatás volt és a valós fighthoz való visszatérés.
Majd párokba álltunk, és a Sensei folyamatos vezénylése és asszisztálásával árnyékolás volt.
Bódi Sensei tanítása hatással volt mindenikre, és ötletes megoldásaival fenntartotta a folyamatos lendületet, érdeklődést, így mindenkitől határozottan hangozottak az OSU-k.

Amire mindenki kellőképp megéhezett és elfáradt, eljött a szünet ideje, így a nyolcvanöt karatéka együtt ment el ebédelni egy közeli étteremben, ahol a hangulat és az érdeklődés továbbra is fennmaradt.
A második felvonáson tiszteletét tette Shihan Somogyi Zsolt (7. Dan) mester. Mi pedig egy „kis” lazító bemelegítéssel kezdtünk; később a fő hangsúly a küzdelmen, a valós fightokon volt.

 
Bódi Sensei ismét rendkívüli gyakorlatokkal és elbeszélésekkel szemléltette a feladatokat.

Innentől kezdve nagyobb hangsúlyt kaptak a Mawashi, Yoko, Ushiro , Kakato gerik  – bár egyszerűnek tűnt, de gyakorlatban már közel sem volt könnyű a termet folyamatos mawashikkal és yoko gerik-kel végigrúgni.

Ezekkel az alapokkal folytattuk, és belevettük az ütéseket, kitéréseket hárításokat, így lassacskán kezdett kialakulni egy kezdetleges kumite, mely szinte életszerűvé vállt a kesztyűk használata álltal.

Nem volt más hátra,
mint kipróbálni mindazt, amit tanulhattunk Bódi Senseitől. Ezáltal a küzdelem is még élvezhetőbb volt, de mindenkiben ott volt az érzet, hogy egy olyan embertől tanulhattunk, aki hatalmas múlttal és szakmai elismeréssel rendelkezik, aki fiatalokat meghazudtoló mozgással rendelkezik, és  megtartotta szerénységét, humorérzékét.

A szeminárium zártával, megejtettünk néhány csoportképet, bár nehézkesen fért bele a képbe a rengeteg  karatéka. Így zárult a szeminárium, de bennünk maradt a remény, hogy lesz még ilyen és ehhez hasonló nap, amikor egy ilyen embertől tanulhatunk.

Sensei Horpácsik György (4. DAN)

Ehhez kapcsolódóan Sensei Horpácsik Györgynek nemcsak ezen szeminárium megszervezését köszönhetjük, hanem azt is, hogy biztosított minket: lesz folytatás, lesz újabb "Bódi szeminárium" .

Comments

comments