Kiemelt hírek

Idén a hölgyeké a Hungária Kupa

2012. január 17. | szerző akadmin | Judo

Február 11-én és 12-én rendezik meg az idei Hungária-kupát, amely egyben női Judo Világkupa-viadal.

Tavaly februárban, a 46. Hungária Férfi Judo Világkupa a férfi cselgáncs versenyzők tornája volt. Akkor rekordlétszámú mezőny gyűlt össze: 51 ország 332 judósa lépett tatamira Budapesten. A viadal az Ungvári testvérek meneteléséről szólt: Attila arany-, testvére, Miklós pedig ezüstérmet szerzett. A fivérek egymás ellen léphettek tatamira a fináléban. A kiválós testvérpár jóvoltából Magyarország egy arany- és egy ezüstéremmel Japán mögött a második helyen zárt az éremtáblázaton.

A budapesti női Világkupa-viadal szervező bizottsága idén is komoly mezőnyre számít, Európa- és világbajnokokkal, valamint – természetesen magyar sikerekkel, amelyek értéke a közelgő olimpia miatt különösen felértékelődik.

Nagy Györgytől, az MJSZ főtitkárától megtudtuk, hogy az idei Hungária-kupát már a jövő tavaszi budapesti felnőtt Európa-bajnokság egyik próbaversenyének tekintik.