I. Goshin Jutsu Magyar Bajnokság

2013. november 2. | szerző akadmin | Hibrid stílusok

A Kumite, földharc, amatőr mixed fight küzdelmekre november 15.-ig lehet jelentkezni. Íme a versenykiírás!

I. Goshin Jutsu Magyar bajnokság
Versenykiírás
A verseny jellege: Korosztályos, egyéni utánpótlás és haladó verseny
A verseny célja:  Versenyzési lehetőség biztosítása az utánpótlás kategóriák számára, a sport kapcsolatok fejlesztése.

– 12-éves kortól 2 perc tiszta küzdőidő,
– súlycsoportok a mellékelt táblázat szerinti bontásban – egyenes kieséssel, teljes vigaszággal, két harmadik helyezettel
Dojo Kumite
Csak fiúk részére 12 éves kortól és 5. kyu felettieknek, akik szeretnék kipróbálni magukat más küzdő rendszerben.
Korcsoportok:
12-13; 14-15 év; 16-17 év; 18-21 év (súlycsoportfelezéssel) – folyamatos a küzdelem, csak szabálytalanság esetén van megállítva,
– 2×1,5 perc teljes küzdőidő,
 – fej és láb „KO” TILOS, Megengedett dobástechnikák: kisívű dobások, ashi barai-ok, leszorítások, Megengedett kéztechnikák: – egyenes ütés/ütéskombinációk, – köríves ütések, – uraken, Megengedett lábtechnikák: – mae geri, – mawashi geri, – ura mawashi geri, – sokuto geri, ushiro geri, – gedan mawashi geri + ezek ugró/forgó verziója +KOMBINÁCIÓJA,Büntetések: kilépés, túlzottan erős, kontrolálatlan támadás, túlzott agresszív hozzáállás.
Döntés alapvető szempontja: technikailag, erőnlétileg, pontos találatokban, összteljesítményben ki a jobb.
Védő felszerelés WKF Kumitéhez: Seikenvédő, fogvédő, lábszárvédő és lábfejvédő kötelező. Egyéb felszerelés ajánlott.
Védőfelszerelés Light Contact kumite: 10 unciás kesztyű, fogvédő, suspenzor, lábfej, lábszárvédő, fejvédő (12-13 éveseknek).
Nevezési határidő: 2013. 11. 15.
Nevezési feltételek: – Kumite-hez „versenyezhet” orvosi bejegyzés, – Dojo kumitéhoz pontos súly megadás,
Nevezési cím: gezakarate@gmail.com
Nevezési díj: 1500Ft /fő/ 1 versenyszám, minden további versenyszám 1000 Ft
A harc versenyszámok főbírája: Kyoshi Lajos Roland 6. dan nemzetközi bíró
Földharc 1. :
Versenyruházat, védőfelszerelés. Az övfokozatnak és a stílusnak megfelelő, hosszú ujjú formaruha.
 2. Menetidő: 1×2 perc (a versenykiírás a mérvadó; gyerekeknél általában 1×1.5 perc) tiszta idő. Döntetlen esetében 1 perc (gyerekeknél 0.5 perc) hosszabbítás.
3. Érvényes technikák:
A szabályosan végrehajtott fojtások, feszítések és leszorítások megengedettek. Leszorításnak minősül, ha a támadó az ellenfelét földharc közben úgy stabilizálja, hogy az a hátán fekszik és pozíciója kiszolgáltatott (két lapockája a földet érinti). A támadó egyik lába sincs a védekező két lába között. A leszorítás akkor válik érvényessé, ha a kiszolgáltatott pozíciót a támadó 10 (tíz) másodpercig tartani tudja, azaz a védekező nem tud kijönni a fogásból, nem tud lábbal visszakulcsolni, illetve legalább annyira kifordulni, hogy a (védekező) háta és a talaj síkja által bezárt szög elérje a 90o-ot.
4. Nem támadható felületek:
 (ütéssel, rúgással és más technikákkal sem). Szem, lágyék, ujjak, gerinc.
5. Nem megengedett technikák:
 ütés, rúgás, harapás, karmolás, szem-, orr-, fül közvetlen támadása, ujjpercek feszítése, rántásból végrehajtott feszítés, idegpontok közvetlen (ujjakkal, állal, könyökkel, fejjel, térddel) támadása, nyomása. Felállás tilos, minimum a test bármely három pontjának érintkeznie kell a talajjal. Gyerekeknél: tiltott, ifjúsági kategóriában megengedett a feszítések, fojtások használta. Gyermekek versenyében a leszorításkor tilos a kezek összefogása.
6. Büntetések.
Figyelmeztetés – a súlyosságtól és a gyakoriságtól függően 1 vagy 2 pont adható az ellenfélnek. Nem megengedett technikák használata. Szabálytalan felület támadása olyan esetben, amikor nem von maga után automatikus kizárást.
7. Leléptetés, kizárás:
Tiltott technikák szándékos használata esetén. A versenyző a szólítástól számított 60 másodpercen belül nem jelenik meg a küzdőtéren, készen a küzdelemre. A versenyző részéről illetéktelen lép a küzdőtérre. Az edző az oldalvonalról irányítja a versenyzőt. Sportszerűtlen megnyilvánulás hivatalos személlyel szemben.
8. Pontozás:
 Minden értékelhető akcióért, (leszorításba, feszítésbe, fojtásba befogás; szabadulás leszorításból, fojtásból, feszítésből, amennyiben azt ellenakció követi) 1 pont jár. Megfelelő idejű leszorításért (10 másodperc) 2 pont jár.
9. Bíráskodás:
A szabálytalanságot előtérbe kell helyezni. A főbíró döntésétől függően négy vagy három bíró bíráskodik minden egyes páston (egy vezetőbíró és három, illetve kettő oldalbíró). A bírók közül egy bíró jelzése is elég a szabálytalanság megítéléséhez.
A felelősség a vezetőbíróé mindenért. Ő hirdet ki mindent, ő indítja, ő állítja meg a küzdelmet (nem szükséges japán szakkifejezések használata), kivéve súlyos – általa nem észlelt – sérülés esetén. A segéd- (sarok-) bírók feladata súlyos szabálytalanság esetén azonnali jelzés (hangjelzés). 1 perc hosszabbítás után, döntetlen esetében bírói döntéskényszer van: a bíróknak el kell dönteniük ki volt a jobb.
 10. Győzelem ténye:
 Ha az ellenfél bármilyen módon feladja a küzdelmet. Orvos leállítja a küzdelmet. A vezetőbíró leállítja a mérkőzést (gyerekeknél 30 másodperces leszorítás ténye). Az idő lejártával, bírói döntéssel.
Amatőr „Mixed Fight”
A kategória 1.
Versenyruházat, védőfelszerelés. Rövid nadrág, maximum térdig érhet. (A mindenkori versenykiírás a mérvadó.) Fogvédő, lágyékvédő, kesztyű, Sípcsont- és lábfejvédő megengedett, de kötelező is lehet.
2. Menetidő:
 2X2 perc 1 perces szünetekkel. Döntetlen esetén 1X1perc hosszabbítás. Extra 3. menet esetén a bíróknak dönteniük kell! A mérkőzés menetidejét a versenykiírás ettől eltérően is szabályozhatja.
3. Szabályos technikák:
Teljes erejű ütések és köríves rúgások fejre, teljes erejű térdrúgás ráfogás nélkül fejre, teljes erejű ütések és rúgások (beleértve a könyök- és térd technikákat is, akár ráfogással is) a tiltott felületeket kivéve bárhová a testen. Szabályos technikák továbbá: dobások, lerántások, fojtások, feszítések állva és a földön is. A földre került ellenfelet, ütni testen fejen egyaránt lehet, rúgni csak testre megengedett. (A földön fekvés ténye: az egész test minimum három ponton való érintkezése a talajjal). A földre került küzdő természetesen védekezhet az álló helyzetből őt támadó fél technikái ellen, illetve ellentámadást kezdeményezhet. Fejre, a földön fekvő ember sem rúghat. Fogás. 10 másodpercig szabályos a fogás, fogáskeresés, összekapaszkodás állásban. Ez idő alatt szabályos ütés- és rúgás technikák alkalmazhatók. 10 másodperc után a vezetőbíró szétválasztja a küzdőket. Földharc. Passzivitás esetén, illetve 30 másodperc letelte után a vezetőbíró felálltja a versenyzőket. Földharc közben szabályos ütés megengedett testre-fejre, rúgások csak testre, könyök technikák csak testre. A küzdőtéren belül szabályosan megkezdett, de a küzdőtéren kívül véget ért szabályos technika végrehajtása esetén a küzdőket, illetve az akciót a vezetőbíró megállíthatja. Ha mindkét fél földharc helyzetben van, és a kicsúsznak a küzdőtérről, a vezetőbíró felfüggeszti a harcot, középre hívja a versenyzőket, akik felveszik az utolsó pozíciót, majd a vezetőbíró újraindítja a küzdelmet.
 (ütéssel, rúgással): gerinc, kulcscsont, torok, nyak, tarkó, lágyék, térd.
Vak technikák használata. Fej támadása frontális rúgással és ráfogásos térdrúgással, könyök technikával, továbbá tiltott a harapás, fejelés. A tiltott felületek szándékos támadása még védekezésképpen sem megengedett. Tilos a feszítések, fojtások rángatás-, rántás- vagy ütés-szerű kivitelezése. Tilos az ízületi hajlásiránnyal ellentétes irányban végrehajtott dobás. Gerincfeszítés.
6. Büntetések:
Az első alkalommal végrehajtott szabálytalan technika esetén az ellenfél 2 pontot kap. A második alkalommal végrehajtott szabálytalan technika esetén az ellenfél 4 pontot kap. Minden további büntetéskor (csak a nem szándékosan elkövetett szabálytalanság esetén) 4 pontot kap az ellenfél.
 Tiltott technikák szándékos használata esetén. A versenyző a szólítástól számított 60 másodpercen belül nem jelenik meg a küzdőtérnél, készen a küzdelemre. A versenyző részéről illetéktelen lép a küzdőtérre. Az edző az oldalvonalról irányítja a versenyzőt. Sportszerűtlen megnyilvánulás hivatalos személlyel szemben. Sportszerűtlen magatartás a páston. A pást többszöri, menekülésszerű elhagyása. 8. Pontozás:
 Megfelelő technikával kivitelezett rúgás fejre: 2 pont. Megfelelő technikával kivitelezett ütés vagy rúgás testre: 1 pont. Kis ívű dobás, lábsöprés, ledöntés, lerántás: 1 pont. Nagy ívű dobás: 2 pont. Nagy ívű, akcióból végrehajtott (ippon értékű) dobás: 3 pont. Akcióból, megfelelő ütemben végrehajtott földre vitel, ütés technikával kombinálva (nem szükséges a küzdelem földön történő folytatása): 3 pont. Minden értékelhető akcióért, ellenakcióért (leszorításba, feszítésbe, fojtásba befogás; szabadulás leszorításból, fojtásból, feszítésből) 1 pont jár. Megfelelő idejű leszorításért: 10 másodperc – 2 pont, 30 másodperc – 3 pont jár.
9. A szabálytalanságot előtérbe kell helyezni:
 Négy bíró bíráskodik minden egyes páston (egy vezetőbíró és három oldalbíró). Négy bíróból egy elég a szabálytalanság megítéléséhez. A felelősség a vezetőbíróé mindenért. Ő hirdet ki mindent, ő indítja, ő állítja meg a küzdelmet (nem szükséges japán szakkifejezések használata), kivéve súlyos – általa nem észlelt – sérülés esetén. Felszólítására a bírók egyszerre jeleznek, kivéve szabálytalanság esetén, ezt a bekövetkezés pillanatától jelezni kell annak a bírónak, aki elsőnek észlelte a szabálytalanságot (esetleg sérülést). A segéd- (sarok) bíró feladata súlyos szabálytalanság esetén azonnali jelzés (hangjelzés). A segédbírók a pontozáshoz számlálót (kék- illetve piros zászlóval ellátott pontozógépet) használnak. Döntetlen estén extra menet következik (1X1 perces menet). Ilyenkor az addigi eredmény rögzítése után a számlálók lenullázásra kerülnek, majd újra indul a küzdelem. Másodszori döntetlen nem lehetséges, ezért a vezetőbíró a végeredmény kihirdetése előtt összehívja a pontozóbírókat, akiket újabb döntetlen esetében már döntési kényszer terhel, vagyis megbeszélés alapján mindenképp döntést kell hozniuk.
 Ha az ellenfél bármilyen módon feladja a küzdelmet (ideértve a kiütést is). Döntő fölény (technikai K.O.) – a vezetőbíró hatásköre. Feladás törölköző bedobásával (a jelzést csak a versenyző edzője teheti meg). Orvos leállítja a küzdelmet. A vezetőbíró leállítja a mérkőzést. Az idő lejártával bírói döntéssel.
11. A komolyabb sérülések elkerülése érdekében:
 a versenyzőre bírói rászámolás nincs. Kiütés – K.O. esetén a küzdelemnek minden esetben (lásd: „álló K.O.”) vége.
 12. Véletlen szabálytalanságból adódó harcképtelenség esetén:
 a győzelem ténye az addig elért pontok alapján kerül kihirdetésre.
Amatőr Mixed Fight B kategória:
A szabályok, a bírói viselkedés és a pontozás azonos a „Amatőr Mixed Fight A kategória” szabályaival.
Különbségek:
-Fejre kizárólag semi-contact (fél-erejű) támadások megengedettek. -A földön fekvő ellenfél fejre történő támadása tilos. Bármilyen földharc vagy a közeli szituációban (legalább az egyik fél a földön fekszik – tehát minimum a test bármely három pontja érintkezik a talajjal) egyik fél sem támadhat ütéssel vagy rúgással fejre. Tilos a térdrúgás bármely földharc szituációban. – Tilos a fejre történő térdrúgás. – Tilos a ráfogásból kezdeményezett térdrúgás testre. – Minden könyök technika tiltott. Az itt nem szabályozott kérdésekben minden esetben a bírói testület dönt. Minden verseny megkezdése előtt a főbíró eligazítást tart, a vitás illetve a félreérthető helyzetek elkerülése érdekében.
Az eligazításon minden bíró és minden versenyző edzőjének a megjelenése kötelező!!
Amennyiben valamely küzdelem alatt vitás szituáció alakul ki, amely a küzdelem kimenetelét érdemben befolyásolhatja a vezetőbíró a küzdelmet megállítja, a bírókat a verseny főbírójával egyetemben összehívja. A döntésre 1 perc áll a rendelkezésükre.
Amennyiben a bírók 100%-os egyetértésben hozták meg döntésüket, óvásnak helye nincs.
Óvás:
Az edző nyúzhatja be írásban, a megkérdőjelezett küzdelem vége után 10 percen belül. Illetéke: 10.000.- Ft, amit az óvás benyújtásával egy időben meg kell fizetni. Amennyiben a bírói testület az óvást jogosnak tartja, annak okát orvosolja, és az óvás díjának 70%-át visszafizeti.