Hét magyar indulója lesz a karate Európa-bajnokságnak

2005. május 7. | szerző akadmin | Karate

A múlt hétvégi Magyar Bajnokság kvalifikációs pontszerző verseny is volt egyben, ahol néhány újabb magyar sportolónak sikerült kivívnia az EB-részvétel jogát.

Így a biztos utazónak számító S. Kovács Ádám (-65 kg Maccabi Vívó és Atlétikai Club), Tóth Beatrix (-53 kg, Karate Club Sporting Budo) és Klima Zsuzsanna (+ 60 kg, open, Erzsébetvárosi SE) mellett – ők a tavalyi EB- és vb-dobogós helyezésekkel bérelték ki helyüket – a keret tagja lett Szebeni József (-60 kg HKA), Ruzsinszki György (-70 kg, HKA) és Guba Milán (+ 80 kg, Shuhari), valamint formagyakorlat versenyszámban Gasparik Kitti (Magyar Shito Kai).

Szebeni a hétvégén a juniorok és a felnőttek közt is begyűjtötte a magyar bajnoki címet, míg Guba két héttel ezelőtt Pozsonyban döntőzött remek versenyzéssel súlycsoportjában.

Eddig mindketten csak juniorok között vettek részt világversenyen, ez lesz első megmérettetésük a felnőttek között. Ruzsinszki már több Európa Bajnokságon részt vett, legutóbb pedig Monzában, a Golden League tornán nemzetközi mezőnyben is jól szerepelt.

Gasparik Kitti katában idei győzelmével negyedszer lett zsinórban Magyar Bajnok.

A csapat a hétvégén közösen edzőtáborozik a BVSC termében, ahol Szinák Attila szövetségi kapitány megadja az utolsó hétre szóló instrukcióit is versenyzőknek.