Kiemelt hírek

Három brazil ronin járt a Főnixnél

2012. január 9. | szerző akadmin | Kendo

A Sao Paolo Kendo Szövetség alelnöke nem másra vállalkozott, mint hogy tanítványaival beutazzák Közép-Európát.

Az elmúlt a héten különleges vendégeket fogadott a Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub. Sao Paoloból érkezett három kendoka edzeni a klubhoz. Vezetőjük Tomomi Harashima sensei (5. dan kendo), a Sao Paolo Kendo Szövetség alelnöke nem másra vállalkozott, mint hogy tanítványaival beutazzák Közép-Európát, és mint hajdan szokás volt különböző országokban gyakorolnak és erősítik ezáltal a kendosok közösségét.
 
Harashima sensei Budapestre Prágából érkezett. Az ötletet, hogy járják be Közép-Európát, tanítványa Roberto Leal (2. dan kendo) adta, aki Erasmus ösztöndíjjal tanul Németországban. A kis csapathoz Daniel Resende (3. dan kendo) is csatlakozott.
 
Kevéssé ismert, hogy Sao Paoloban él Brazília legnagyobb japán közössége és hiába a mediterrán éghajlat, a kolónia következetesen ápolja hagyományait, így a kendo gyakorlása is alapvető elfoglaltságnak számít. Roberto számára például az az egyik legnagyobb meglepetés, hogy Prágában és Budapesten nem találkozott japánnal a dojokban, mert Sao Paoloban mindössze hárman vannak, akik nem japánok.
 
Harashima sensei elmondta: öröm látni, hogy a gyakorlást tekintve lényegi eltérést eddig nem tapasztalt a dojok között, és a gyakorlók szellemiségét is megfelelőnek találta.
 
Joggal merül a fel a kérdés, vajon miért a Főnixben (www.budapestkendo.hu) gyakorolt és tartott edzést Harashima sensei? A mester még Japánban ismerkedett meg és kötött barátságot Bárány Zoltánnal, aki szintén a Főnixben kendozik, így esett a választás Magyarország esetében erre a dojora. A héten a brazil kendosok már Bukarestben edzenek, aztán következik Bulgária és a volt Jugoszlávia országai, az európai út pedig Berlinben zárul.
  
 

Balról jobbra: Roberto Leal, Bárány Zoltán, Tomomi Harashima, Bárány Tibor (elnök), Daniel Resende
Harashima sensei szerint nagyon fontos az is, hogy az utazások során a fiatal tanítványok megismerjenek más kultúrákat, gazdagodjon ismeretük a kendoról, és maga a kendo gyakorlása is kapocs lehessen a különböző országok között. „Tulajdonképpen ez is hagyományápolás – zárta az edzést Harashima sensei – a régi Japánban a harcosok járták az országot, és így fejlesztették tudásukat. A globalizációnak köszönhetően pedig ma a lehetőségek kibővültek, különböző országokat lehet felkeresni, hogy gazdagodjon mind a vendég, mind a vendéglátó ismerete.”

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.