Haraptak a Pitbullok Nyíregyházán

2012. november 29. | szerző akadmin | Hibrid stílusok

Sándor György és Kelemen Zsolt tanítványai négy mérkőzésen négy győzelmet arattak.

Kitűnően szerepeltek Sándor György és Kelemen Zsolt tanítványai a Magyar MMA Szövetség és a Gönczi Team által Nyíregyházán megrendezett küzdősportgálán: a soroksári és a nyíregyházi Pitbullok négy mérkőzésen négy győzelmet arattak.

Fotók: Vámos Csaba

Az ország egyik legrégebbi múltra visszatekintő MMA-csapata, az egykori kick-boksz világbajnok Sándor György vezette Pitbull Team négy versenyzővel képviseltette magát a szabolcsi viadalon. Hárman, Kertész Róbert, Szilágyi Áron és Ruzsinszki István a soroksári bázis harcosaiként, Szabó Gábor a – Kelemen Zsolt vezette – nyíregyházi tagozat versenyzőjeként húzott kesztyűt.

A magyar küzdősport élet ismert szereplője, a versenyzőként is szép sikereket elérő Sándor György hosszú évek óta foglalkozik edzősködéssel, trénerként az a legfontosabb számára, hogy tanítványai ne csak „kölyök bajnokok” legyenek, hanem a felnőttek között is bizonyítsák tudásukat. Az edző ennek megfelelően készíti fel versenyzőit a megmérettetésekre, helyén kezeli a korosztályos sikereket, úgy véli, ezek csak állomások a cél felé vezető úton. Sándor György számára külön öröm, hogy egykori sikeres tanítványa, Kelemen Zsolt jól működő Pitbull-bázist hozott létre Nyíregyházán, továbbviszi a mester által képviselt fanatizmust, szakmai vonalat.

A szabolcsi bázis egyik legjobbja, a hazai MMA-társadalom megbecsült alakja, Szabó Gábor. A „Végrehajtó” művésznéven ismert vehemens harcos Nyíregyházán a kőkemény keceli Vikker Dániellel csapott össze. Nagy bunyót hozott a két fighter mérkőzése, Szabó élvezetes meccsen, magabiztosan győzte le riválisát.

A soroksári csapathoz tartozó junior kempo világbajnok, birkózó magyar bajnok Kertész Róbert K-3-ban mérettette meg magát. A Sándor György tréningjeit öt éve látogató tehetség a Gönczi Team versenyzőjét, Fúró Zoltánt verte jó teljesítménnyel.

A 16 esztendős Szilágyi Áron sem akart lemaradni klubtársától, a szintén junior kempó világbajnoki címmel, thai-boksz magyar bajnoki arannyal büszkélkedő Sándor-tanítvány első menetes győzelmet aratott. A fizikálisan rendkívül erős Szilágyi fojtással verte a Helmeczi Team harcosát, Pető Lászlót.

A 23 éves, 120 kilós Ruzsinszki István tovább gyarapította a soroksári Pitbullok győzelmeit, az ökölvívás alapjait Nyíregyházán elsajátító, egy éve Sándor Györgynél készülő sportoló a szigetszentmiklósiak remek thai-boksz harcosát, Gödri Koppányt verte K-1 szabályrendszerben. Ruzinszki remekül bokszolta végig a három menetet, kétség sem fért győzelméhez.

Sándor György csapatának összetartását jelzi, hogy hiába volt több hónapig kórházban a mester, a Pitbulloknál nem szüneteltek a tréningek, Sándor Béla és Zathureczky Zsolt vezetésével folyt a munka. Az egykori kick-boksz világbajnok egy hónapja tért vissza az edzőterembe, azóta kettőzött erővel irányítja a gyakorlásokat.

– Kisebb alapozást vezényeltem a srácoknak, az iskolába járó gyerekeknek az őszi szünetben edzőtábort tartottam. Nagyon örülök, hogy kijött a tréningek során elvégzett munka, a küzdősportokat csak így érdemes csinálni, fanatizmussal, teljes odaadással. Vagyunk, élünk, leszünk, továbbra is tesszük a dolgunkat – nyilatkozta Sándor György.

Kis Róbert – Benke Ádám
3.                                                    szuperfight női (64 kg) amatőr K3, 3 x 3 perc:

Gózon Dini – Kurtyán Anita
4.                                                             szuperfight K1 (68 kg) , 3 x 3 perc:

Végső Gábor – Szobonya Gergő
5.
szuperfight K1 (69 kg), 3 x 2 perc:
Herczku Miklós – Kári Adrián
6.                                                4-es torna (50 kg) amatőr K3, 3 x 2 perc (elődöntő):
                                                           Gönczi Alex– Vincze Dominik
7.                                                        Horváth Dávid– Czéher Márk

4-es torna (76 kg) amatőr K3, 3 x 3 perc (elődöntő)
8.                                                     Gönczi János  –   Hamódi Omár
9.                                                      Kazári Attila  –   Nagy István

4-es torna (84 kg) profi MMA, 2 x 5 perc (elődöntő):
10.                                                  Polgár Ádám  –   Imre Zsolt
11.                                                Kálucz Martin –   Besztercei Rajmund
12.                                                     szuperfight (62 kg) amatőr K3, 3 x 3 perc:
                                                            Szilágyi Áron – Pető László
13.                                                   szuperfight (80 kg) amatőr MMA 3 x 3 perc:

Hámori Árpád – Taskó Rodrigó  Döntetlen
14.
szuperfight (76 kg) profi MMA, 2 x 5 perc:
Szabó Gábor – Vikker Dániel
15.                                                 szuperfight (+93 kg) amatőr MMA, 3 x 3 perc:

Fúró Richárd – Kertész Róbert

19.                                                       szuperfight (82 kg) profi K1, 3 x 3 perc:
Balogh Szabolcs – Mózsi Attila

20.                                                           szuperfight K1 (82 kg), 3 x 3 perc:
23.
4-es torna (50 kg) amatőr K3, 3 x 2 perc (döntő): I. Gönczi Alex, II. Horváth Dávid
24.
4-es torna (76 kg) amatőr K3, 3 x 3 perc (döntő): I. Gönczi János, II. Nagy István
25.
4-es torna (84 kg) profi MMA, 2 x 5 perc (döntő): I. Polgár Ádám, II. Kálucz Martin