Grappling: Sikerek a tatamin és a sportdiplomáciában

2010. november 11. | szerző akadmin |

Az elmúlt hétvégén sikeresen lezajlott a második nyílt magyar bajnokság No-Gi Grappling, Gi Grappling, Pankráció és Combat Grappling versenyszámokban 13 nemzet közel 200 sportolójának részvételével. A nagyszerű verseny folytatásaként jövőre minden korcsoportot magába foglaló világbajnokságot rendezhetünk.

Kezdjük mindjárt egy szenzációs hírrel!
Anne Pellaud, a FILA nem olimpiai sportágainak menedzsere a versenyt megelőző sajtótájékoztatón jelentette be, hogy Magyarország az elmult két éves aktív munkájának köszönhetően elnyerte a 2011-es Cadet, Junior és Veteran Grappling, Pankration és Combat Grappling Világbajnokság rendezési jogát.

A Bushido Kempo Karate Harcművészeti Egyesület, azaz a Hungarian Grappling & Pankration Committee szervezésében napvilágot látó második Hungarian Open Papp Valér főszervezőnek, a sok önkéntesnek szervezőnek, valamint a kora hajnali stadionrendezésben résztvevő kempósonak köszönhetően mindvégig gördülékenyen zajlott, így a versenyzők egy magas színvonalú tornán mérhették össze tudásukat.

A hazai pályának köszönhetően mind versenyzői, mind bírói oldalról a szokásosnál magasabb volt a magyar részvétel ezzel a sportág egyre népszerűbbé válását jelezve, sok magyar harcos először próbálta ki magát ezekben a szabályrendszerekben.

A rendezvény november 5-én vette kezdetét a mérlegeléssel, orvosi vizsgálattal és az eddigi legmagasabb részvételű, 23 fős bíró kurzussal, ahol a francia Axel Fontaineés a horváth Zeljko Vukovic is megszerezte a FILA instruktori címet.

Maga a verseny szombaton nyitotta meg kapuit a Budakalászi Sportcsarnokban a No-Gi és Gi grappling versenyszámokkal. Izgalmas mérközésekre lehetett számítani, hiszen az igen erős és minden alkalommal jól szereplő ukrán csapat rengeteg versenyzővel vonult fel. De az erős mezöny táborát gyarapító orosz, horvát és lengyel versenyzők is szép számmal voltak jelen.
Azonban hazai oldalról is a kiválló földharcosok mind itt voltak.
Bár az ukrán versenyzők szerezték a legtöbb érmet ezen a napon, a mi versenyzőink közül is sokan kimagaslóan tudtak teljesíteni.

Lakatos Sándor a 65 kg-osok, Bence György a 110kg-osok között mindkét divizióban az első helyen végzett, míg No-Gi kategóriában 70kg-ban Balla Kristóf, abszolútban pedig Tóth András végzett a dobogó első helyén.
A Gi-s földharcban 70kg-ban a juniorok között Sajtos László míg az idösebb korosztájból Kundrák Attila szerezte meg az aranyérmet. A 75 kg-ban Tóth Zoltán, 90 kg-ban Havas Balázs, abszolút kategóriában pedig Morvai László lett aranyérmes.

Vasárnapra maradtak a mindig látványosnak igérkező Pankráció és Combat Grappling küzdelmek. Szerencsére komoly sérülés ezuttal sem törrtént, bár lényeges változás a pankrációban, hogy engedélyezett technika lett a körives fejrúgás. Ennek köszönhetően már csak a Gi, a 4 OZ -ás kesztyű és térdrugás fejre, ami megkülömbözteti a kempóból már jól ismert pusztakezes "Viadaltól".

Pankrációban és Combat Grapplingben is szinte kivétel nélkül minden első helyen ukrán végzett, két esetben vitte el orosz az aranyérmet és egy esetben magyar, ugyan is a Combat Grappling 110kg-os divizióban Ördög Balázs végzett a dobogó első helyén.

A magyar éremtáblát gazdagították még ebben a két versenyszámban Nagy András, aki Pankrációban a 65 kg-osok között a 3. ; Kundrák Attila 70 kg-ban a 2. ; Debreczeni Dávid a 3. ; Tóth Máté 75 kg-ban a 2. ; Nagy Kristóf és Tokar Ádám pedig 90 kg-ban szerezte meg a 2. helyet.

Combat Grapplingben csak felnött korosztályt inditottak és itt Simon Gergely a 75kg-osok között egy bronz és Novotny Bence a 90 kg-os kategóriában szerzett egy ezüst érmet.

Mident összevetve büszkék lehetünk minden hazai indulóra, hisz egy ismét nagyon erős mezőnyben sikerült helyt állniuk, és nem kevés érem a bizonyítéka annak, hogy a 2011-es idényben a magyar csapattal már komolyan számolniuk kell majd minden nemzet fiainak és lányainak.

Addig is szurkoljunk tovább minden versenyzőnek a most hétvégén, 13-án szombaton sokadjára megrendezésre kerülő Eger Kupán, illetve a december 4-5-én megrendezendő 15. Hanshi Kupán!

A 2nd Hungarian Open teljes részvételi és eredménylistája megtekinthető és letölthető a www.grapplingsport.com oldalon.