Gonda Ivett és Kotsis Edina bronzérmes Törökországban

2014. december 2. | szerző SzlobMil | Taekwon do

A törökországi G1-es besorolású versenyen értékes világranglista-pontokkal gazdagodtak a mieink, miután a 49 és az 57 kilogrammosok mezőnyében is dobogóra állhatott egy-egy magyar.

török

Ducz Barbara pénteki ötödik helye után két magyar lépett pástra a nyílt török viadalon Antalya-Belekben. Az idei Eb-n harmadik Gonda Ivett (49 kg) kiemeltként a legjobb tizenhat között kezdte meg a csatározásokat, ahol a hazai Ayse Hazal Boyanmis nem tudta útját állni. A verseny hivatalos honlapjának élő eredménykövető rendszere alapján ugyan már 9-0-ra is vezetett a magyar lány, de a végén csak minimális különbséggel lépett tovább a negyeddöntőbe (9-8), ahol újabb törököt búcsúztatott.

Esra Kelem ellen ismét jól kezdett a magyar lány (3-0), ellenfele azonban egyenlíteni tudott. A második felvonás Ivetté volt (8-4), és az előnyből hármat meg is őrzött a harmadik másfél perc végére (9-6). A fináléba kerülésért az ukrán Ganna Soroka következett, aki az első menetben 2-0-s előnyre tett szert, amit meg is őrzött a hátralévő két felvonásban. Ezzel Gonda Ivett bronzéremmel zárta török open-t.

Kotsis Edinának már a legjobb harminckettő között jutott ellenfél, a brazil Josiane Limát 9-8-al búcsúztatta. A nyolcaddöntőben a horvát Matea Knezevicset 4-0 arányban múlta felül. A legizgalmasabb csatát a négy közé kerülésért vívta: sem ő, sem pedig a portugál Joana Cunha nem talált négy és fél perc alatt, azonban a hirtelen halálban a magyar versenyző szerezte a győztes pontot.

Az elődöntőben a korábban a kanadai színekben versenyző Gonda Evelynt aranyponttal búcsúztató, török Durdane Altunel ellen 1-0-ra vezetett másfél percet követően, és a záró menetre is ezzel az eredménnyel érkeztek a felek. Itt meg is duplázta előnyét, amit a hazai lány meg tudott fordítani, és 3-2-vel ő jutott a fináléba, Kotsis Edina pedig a nap második magyar bronzérmét szerezte.

Forrás: wtftaekwondo.hu