Golovkin az ökölvívás legnagyobb neveinek nyomában van

2015. május 21. | szerző SzlobMil | Ökölvívás

Ha így folytatja, Gennady Gennadyevich Golovkin hamarosan felkerül arra a rövid listára, amin azoknak az embereknek a neve van aranyba foglalva, akik húsznál több kiütést tudtak elérni sorozatban a bokszban. GGG, a kazah reménység a legutóbbi mérkőzésén kiütötte Willie Monroe Jr-t (19-2, 6 KO) is, mérlege ezzel 33-0 (30 KO)-ra javult.

1-golovkin3-13

Csontsűrűség ide, vagy oda, a 33 éves Golovkin eddig mindegyik középsúlyú bunyóst megette vacsorára; a középsúlyú KO-király legújabb ellenfelét az első menetben pontozással felülmúlta, majd a másodikban egy hatalmas bal horoggal kiütötte. Monroe ebből még felkelt, de hamarosan újra padlót fogott – úgy tűnt, hogy vége is a mérkőzésnek, de Willie valahogy túlélte a menetet.

A harmadik felvonásban Monroe összeszedte magát: pár testütést bevitt, de a menetet nem tudta megnyerni, hiszen cserébe még nagyobb ütéseket kapott be testre. A “fejvadász” Golovkin a negyedik menetben – amolyan Roy Jones Jr.-os elánnal – letett kezekkel és pár tiszta találat szándékos (?) bekapásával próbálta becserkészni és kivégezni áldozatát, ami végül nem sikerült neki, de egy próbát megért.

A hatodik fordulóban Monroe két kemény ütést is beszedett, és harmadszor is a földre került. A számolás végén a bíró, Jack Reiss megkérdezte tőle, hogy szeretné-e folytatni az összecsapást, de az ökölvívó nemleges választ adott, így technikai KO lett a találkozó végeredménye.