Elszaszer Dávid nagy menetelése

2013. május 24. | szerző akadmin | Kick-box

A Szigetszentmiklós – Tököl SE versenyzője négy kategóriába is győzni tudott a XIX. Kkick-box Világkupán, Szegeden.

A Szigetszentmiklós – Tököl SE jelenleg legjobbjainak számító EB és VB bajnok Wágner Vivien  valamint  EB bronz és profi K1 magyar bajnok Laszák Zoltán mellé tavalyi évben csatlakozott egy fiatal tehetség, Elszaszer Dávid.
2012-ben  a junior világbajnokságon ezüstérmet szerzett fiatalember, 17 évesen a felnőtt válogatott tagja lett.
A török fővárosban, Ankarában  jó teljesítménye miatt dicsérte Zrínyi Miklós szövetségi kapitány.
Szerencsére azóta is töretlen a fejlődése, mivel a tavaly őszi Vajda Papír Nemzetközi versenyt követően, a hazai versenyeken mellett megnyerte, a horvát, szlovén, szlovák nemzetközi versenyeket is.
A hétvégén rendezett Kick-Box Világ Kupán 19 ország, 74 klubjából több mint 800 versenyző indult és közülük egyedülálló teljesítményt nyújtott Dávid, mivel szom baton megnyerte a junior light és  kick-light kupát, majd másnap vasárnap nagy bravúrt hajtott végre, mivel a felnőtt light és kick-light kategória 69 kg-os küzdelmeit is megnyerte.

A négy kupa megnyerése ritka bravúr. Persze ez nem véletlen, mivel Elszaszer Dávid tehetsége mellett, példaértékű edzésmunkát végez, így ennek köszönheti eredményeit.A magyar válogatott idén májusban – “hagyományosan” – is éremesővel ajándékozta meg a szurkolókat. 68 arany-, 76 ezüst- és 90 bronzérmet nyertek versenyzőink Szegeden.