Döntős a magyar kötöttfogású birkózó-válogatott a csapat-vb-n

2008. február 29. | szerző akadmin | Birkózás

A TVEL-kupán csapatunk az amerikai és az iráni együttest is 4:3-ra verte, így Oroszországgal mérheti össze magát a döntőben.

A Szombathelyen zajló kötöttfogású csapat-világbajnokságon, a Tvel-kupán a döntőbe jutott a magyar válogatott, miután csoportjában egyaránt 4:3-ra verte előbb az amerikai, majd az iráni csapatot.

A mieink a döntőben az “A” csoportból ugyancsak két győzelemmel továbbjutó oroszokkal találkoznak majd.

Deák Bárdos Mihály 3:3-nál finálét érő döntő mérkőzést nyert Irán ellenKellemetlen hírrel kezdődött a kötöttfogású Tvel csapat-világbajnokság a szombathelyi Aréna Savariában: nem érkezett meg a grúz csapat egyik világbajnoka, a 96 kg-os Ramaz Nozadze. A Tvel Golden Grand Prix egyéni verseny annál rangosabb lett, miután – az utolsó pillanatban – a nagyon erős török válogatott is jelezte indulását.

A rajt előtt a sportcsarnokban új emléktáblát helyeztek el, a birkózással kapcsolatban immár a harmadikat. A csarnoknak – nem sokkal az avatása után – 2006-ban a junior Európa-bajnokság volt az első világversenye, tavaly a kötöttfogású veterán-vb-t rendezték meg, most pedig egy harmadik típusú viadal, a csapat-világbajnokság várt megörökítésre.

A táblát Ipkovich György, Szombathely megyei jogú város polgármestere és dr. Hegedüs Csaba, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke avatta fel. A versenyt Raphael Martinetti, a Nemzetközi Birkózó Szövetség elnöke nyitotta meg.

Az amerikaiak ellen az alsóbb súlyokban 4:0-ra sikerült elhúznia a magyar csapatnak, és erre – mint kiderült – nagy szükség volt, hiszen Kiss Balázsnak a 96 kg-ban nem sikerült hoznia a várt győzelmet.

Következett az Irán elleni találkozó, pihenő nélkül. A magyar csapat 0:2-ről jött fel, 3:3-nál érte utol ellenfelét, majd Deák Bárdos Mihály megszerezte a végső győzelmet. Ezzel Magyarország kötöttfogású válogatottja bejutott a döntőbe.

“Örvendetesen jól birkóztak, nagyszerűen helyt álltak a fiataljaink – értékelte a csütörtöki napon látottakat Maróthy István, a szövetség szakmai alelnöke. – Az irániak ellen az utolsó találkozón a szerencse is mellénk pártolt, de annál fontosabb, hogy Deák Misi fantasztikusan küzdött.”

“Ha telt ház buzdítja a csapatot, minden megtörténhet az esélyesebb oroszok ellen” – mondta Hegedüs Csaba, a szövetség elnöke.