Kiemelt hírek

Daido Juku: Ennél már NEM lehet keményebb küzdelem!!!

2007. február 13. | szerző akadmin | Karate

A Daido Juku olyan japán MMA-stílus, ahol a legrealisztikusabb küzdelmet láthatjuk – többek között fejeléssel, korlátlan könyökhasználattal. Nem véletlen, hogy a harcosoknak vegyvédelmi ruhákat megszégyenítő öltözékbe kell magukat csomagolni.

Születés






Az alapító:
Azuma Takashi
A Daido Juku, vagy más néven a Kudo nevű harcművészeti stílust 1981-ben alapította Azuma Takashi.
Azuma 1977-ben bajnokságot nyert full-contact kyokushinban, ám néhány évvel később – stíluson kívül – megalapította Japán Honshu szigetének északi részén fekvő Sendai-ban a Daido Juku szervezetet.

A Daido Juku szó szerinti fordításban annyit tesz: “Nagy Út”.
Olyan technikák gyűjtő stílusa ez, amelyek akkoriban nem voltak jelen a full-contact karatéban. Azuma 3. danos fekete öves dzsúdósként, 4. danos kyokushin mesterként felismerte: mekkora lehetőségek vannak egy új, hibrid harcművészetben, amely nem szorul egyetlen stílus keretei és szabályai közé, amely számos harcművészeti ág technikáit alkalmazhatja. Ekkor 1980-at írtunk, és megszületett a Daido Juku.

A lehető legdurvább






Teljes vértezetben
A '80-as évek végére a stílus számos technikát átvett a muay thai-ból, az ökölvívásból, a jiu-jitsu-ból, a szambóból, a kung-fu-ból, a birkózásból és más harcművészetekből is. Minden adaptált fogáson finomítottak, ha kellett, saját szempontjaik szerint változtattak Azumáék.

A Daido Juku egyik alapvető célja egy olyan küzdőstílus megalkotása volt, amelyben a valósághű, full-contact harcot oly módon lehet alkalmazni, hogy azt a lehető legkisebb mértékben korlátozzák a fighterek biztonságát szavatoló szabályok. Azuma egy olyan stílust alkotott, amelyben számos támadó és védekező technika helyet kapott, ahol a fejelés ugyanolyan megengedett, mint a fejre ütés, könyökhasználat, cselgáncs dobások, jiu-jitsu fojtások, álló- és földharc technikák.

Felfelé indultak






Majdnem mindent szabad
A Daido Juku 1981-ben mutatkozott be a nagyközönségnek a Hokutoki Karate Bajnokságon.
Az eredeti Kakuto Karate Daidojuku, vagy Combat Karate Daidojuku elnevezést később megváltoztatták, hogy még inkább kifejezze a stílus egyedi jellegét. 2001-ben az alapító és elnök Azuma Takahashi sajtótájékoztatón jelentette be: az új MMA-stílus nevét Kudo-ra változtatják.
Az átnevezéssel megnyílt az út a stílus előtt, hogy immár a hivatalos japán szervek is elismerjék, mint harcművészetet, csakúgy, mint az aikidót, judót, vagy a kendót. A Kudo és Daido Juku elnevezések világszerte szerzői jogi védelem alá esnek, a stílus minden instruktora, brand chief-je a Nemzetközi Kudo Szövetség (K.I.F.) által minősített harcművész.






Földharc
Azuma immár 8. danos fekete öves kyokushin budokai mester, amely fokozatot Shihan John Bluming adományozta neki. Saját stílusában, a Daido Juku-ban szintén 8. danos. A fokozatot a Daido Juku igazgatótanács ítélte oda.

Védik, amit védeni kell

A Kudo-versenyzők kyokushin karate gi-t viselnek, amelyet a biztonság és egészségmegőrzés érdekében számos protektor egészít ki. MMA-kesztyűk, egyedi speciális szivacs-sisak áttetsző műanyag arcmaszkkal (a fejelések tompítására). A sisak viselése teszi lehetővé, hogy olyan full-concakt technikákat is lehet alkalmazni, mint máshol sehol: pl. fejelés, könyök






támadás fejre, stb.

A Kudo rugalmassága és realisztikussága folytán óriási népszerűségnek örvend – nem csak Japánban. A stílus rohamosan terjed világszerte.
Az egyik leghíresebb Daido Juku karate harcos Minoki Ishihara, aki többek közt megmérette magát UFC-ben is, ahol az UFC 2-n Royce Gracie ellen küzdött.


>>> Nézzen Kudo kiütéseket itt!!

Comments

comments

A hozzászólás letiltva.