Cselgáncs: A magyar válogatott a nyolcadik helyen zárt

2005. szeptember 12. | szerző akadmin | Judo

Az idei rotterdami Európa-bajnokságon 73 kilogrammban aranyérmet szerző Braun Ákos a Kairóban zajló 24. férfi és 14. női cselgáncs-világbajnokságon is verhetetlennek bizonyult. Ezzel a paksi versenyző a magyar dzsúdó második vb-aranyérmét szerezte. Az idei rotterdami Európa-bajnokságon 73 kilogrammban aranyérmet szerző Braun Ákos a Kairóban zajló 24. férfi és 14. női cselgáncs-világbajnokságon is verhetetlennek bizonyult. Ezzel a paksi versenyző a magyar judosport második vb-aranyérmét szerezte.

A magyar fiú a vb számára első találkozóján az orosz Aszlan Anajevet verte, a másodikon a lett Vselovods Zelonijszt, majd a

Atom Anti örököse (fotó: Nemzeti Sport Online)
harmadikon az ukrán Gennagyij Bilogyidot.

A döntőbe jutásért igencsak megszenvedett, de végül nyert a román Claudiu Bastea ellen. A magyar cselgáncsozó aztán a döntőben az olasz Francesco Bruyere ellen is győzni tudott, így megszerezte a magyar cselgáncssport második világbajnoki aranyérmét.

Az elsőt még 1993-ban olimpiai bajnokunk, Kovács Antal szerezte.

Most sajnálhatjuk csak igazán, hogy a jelek szerint a nemzetközi mezőnybe is beleerősödő, egy rutinosabb magyar sportoló nem vehetett részt az athéni olimpián tavaly, miután akkor a kvalifikációs lépcsőfok utolsó fokának egyikén már nem tudott továbblépni.

Bónusz

A 66 kilogrammosok között Ungvári Miklós már a vigaszágon küzdhetett, de ott aztán tisztességgel, hiszen a holland Dax Elmont elleni magabiztos győzelme azt jelentette, hogy a bronzéremért mérkőzhetett a folytatásban.

A magyar cselgáncsozó az utolsó kairói találkozóján, a spanyol Oscar Penas ellen is nyert, így egy vereséggel és egy világbajnoki bronzéremmel zárta a kairói viadalt – írja a Nemzeti Sport Online.

Zárónap

A világbajnokság utolsó napján három versenyzőnk lépett tatamira: Csernoviczki Éva (48 kg) és Hadfi Dániel (abszolút) a kilencedik helyen végzett, míg Burján László (60) az Európa-bajnok grúz Kerganitól elszenvedett vereséggel búcsúzott. Burján, az UTE junior-vb-ezüstérmese a grúz Kekisvilivel került szembe, akit a tavalyi felnőtt Eb-n nagy meglepetésre legyőzött.
Most azonban – többek között egy “bírói adakozásnak” köszönhetően – ezt nem tudta megismételni.

Hadfi Dániel egy biztos hetedik hely után az abszolút versenyben is próbára tette magát, s végül két győzelemmel és két vereséggel a kilencedik helyen végzett.
A magyar válogatott – egy arany- és egy bronzéremmel – a koreai NDK-val és Brazíliával holtversenyben a nyolcadik helyen zárt.