Birkózás: Érmeket hoztunk Oroszországból

2006. május 2. | szerző akadmin | Birkózás

A 18 éves Lőrincz Tamás aranyérmes lett a kötöttfogásúak 66 kg-os súlycsoportjában a moszkvai birkózó Európa-bajnokságon.

A házigazda oroszok végeztek (11 arany, 2 ezüst, 4 bronzéremmel) az Európa-bajnokság éremtáblázatának élén. A magyarok mindhárom szakágban egy-egy érmet szereztek, így az éremtáblázat kilencedik helyén zártak.

A szabadfogásúak 74 kg-os súlycsoportjában bronzérmet nyert Hatos Gábor.

Hatos Gábor
A 22 esztendős egri birkózó első két meccsét 2-1-es menetaránnyal nyerte török és olasz ellenfelével szemben, de az elődöntőben az örmény Riszlan Kokajev már ugyanilyen különbséggel legyőzte a magyar fiút.
Hatos így már csak a bronzéremért birkózhatott délután, és ellenfele a francia Anis Gharbi volt. A harmadik helyért vívott mérkőzésen azután két menetben Gábornak sikerült legyőznie a franciát, így a dobogó harmadik fokára állhatott.

Elégedett vagyok ezzel a bronzéremmel, annak ellenére, hogy az örmény Kokajevet, akitõl most a döntõbe jutásért kikaptam, pár hete legyõztem Minszkben – nyilatkozta Hatos.

Lőrincz Tamás aranyérmes lett a kötöttfogásúak 66 kg-os súlycsoportjában a moszkvai birkózó Európa-bajnokságon, miután a fináléban három menetben legyőzte a hazai közönség biztatását élvező Szergej Kovalenkót.

Lőrincz Tamás
A döntő nem sok jót ígért a 18 éves magyar fiúnak, mivel az oroszoknak “csak” egy döntősük volt azon a napon – a hazai pálya előnye és a több ezres orosz közönség biztatása mind Kovalenko mellett szólt.

A 18 éves magyar versenyző nem ijedt meg ellenfelétől és a körülményektől, ugyanis az első két percben 2-1-re győzött.
A második periódusban viszont már esélyesebb ellenfele akarata érvényesült (0-2), így következhetett a mindent eldöntő harmadik szakasz.

Itt egy perc eltelte után a magyar fiúnak kellett partnerba (földharc esetén ilyenkor ő van alul) mennie, ellenfele eltekerte a derekát, és ezzel vezető pozícióba került. Ekkor még fél perc hátra volt, majd az orosznak kellett partnerba mennie, ahonnan fel is ált, és szembe fordult a mi Szöcsinkkel, de Tamás pár másodperccel a mérkőzés vége előtt leszaltózta, amivel átvette a vezetést, és így ő lett Európa legjobb birkózója 66 kg-ban.