Kiemelt hírek

Birkózás: Alakul az EB-n induló magyar csapat

2005. március 21. | szerző akadmin |

A hétvégén rendezték meg azt a szabadfogású válogatót, amely arról hivatott dönteni: kik képviselik majd hazánkat az április 12-17. közötti Európa-bajnokságon. Pontosabban már csak két hely volt kiadó…

A szigetszentmiklósi válogatón hét kategóriában 37 versenyző állt szőnyegre – Kiss Gergő és Ritter hiányzott influenza miatt.

Ritter helye biztos
A felső négy súlycsoportban már a válogató előtt minden eldőlt:a nehézsúlyúaknál Aubéli Ottó a kiválasztott, Ritter Árpád helye betonbiztos volt a 84 kilósoknál. A 74 kilósoknál a két legutóbbi nemzetközi versenyt, a lengyelországi és olasz viadalt is megnyerő Hatos Gábor is már biztos utazó volt, és a 96 kilós súlycsoportban is minden eldőlt azzal, hogy Kiss Gergő az elmúlt időben kétszer is felülmúlta Farkas Zoltánt – emlékeztetett a Nemzeti Sport.

Akik még…

A 60 kilósoknál az athéni szereplésről nyaksérülés miatt lemaradó Szabó Gergő és a két éve szintén nyaksérülést szenvedő egykori Európa-bajnokunk, Bánkuti Zsolt vívta a döntőt, amit az előbbi versenyző nyert meg.

A 66 kilós válogatott szereplési jogért Dencsik István és Wöller Ákos küzdött, és a csatából Wöller került ki győztesen.

Értékelés

– Az Aubéli, Kiss Gergő, Ritter, Hatos kvartett helye a mostani válogató előtt is biztos volt – értékelt Gulyás István a Nemzeti Sportnak.
– Szabó Gergőt is dicséret illeti, hiszen az idén már másodszor sikerült lefogynia és győzelmével biztosította a válogatottmezt. Az viszont már meglepett, hogy Wöller Ákos könnyedén nyert, szépen fejlődik, a külföldi edzőtáborok, versenyek során is remekül dolgozott. Még csak húszéves, utolsó éves junior, tehát az idén a junior Európa-bajnokságra és vébére összpontosít, kérdés, hogy kitegyük-e egy harmadik fogyasztásnak is a felnőtt Európa-bajnokságon. Öt vagy hat ember nevét terjesztem tehát az elnökség elé. Még alszom rá néhányat – fejezte be Gulyás.

A többiek Belgrádban küzdöttek

A kötöttfogású válogatott egy belgrádi nemzetközi versenyen birkózott. A 74 kilós Horváth András és a nehézsúlyú Branda Gyula aranyérmet nyert, a 66 kilós Dreschler Attila ezüst-, a szintén 66 kilós Füredy Levente, illetve a 84 kilós Bárdosi Sándor pedig bronzéremmel zárta a versenyt. A kötött- és szabadfogású válogatott kedden Tatán megkezdi a közvetlen Eb-felkészülést – írja a Nemzeti Sport.