Kiemelt hírek

Birkó csapat vb: Elvesztettük a bronzcsatát, török győzelem a Körcsarnokban

2006. március 6. | szerző akadmin | Judo

A magyar kötöttfogású birkózó válogatott negyedik helyen végzett a budapesti Világkupán. A csapat a bronzéremért való küzdelemben a kubaiaktól szenvedett vereséget.

A magyar csapatból Módos Péter (55 kg) kezdett, de vereséget szenvedett. Majd jött Majoros István (55 kg), aki viszont legyőzte Roberto Monzont, az athéni olimpia 60 kg-os ezüstérmesét.

Sajnos 66 és 74 kg-ban sem remekeltünk – Lőricz Tamás és Horváth András sem bírt kubai ellenfelével. Bárdosi Sándor (84 kg) győzelme visszahozta a reményt, sőt Kiss Lajos (96 kg) szintén nyerni tudott, így az utolsó mérkőzés előtt még volt esély a bronzéremre.

A nehézsúlyú csatában az ötszörös vb-ezüstérmes Deák Bárdossal szemben a világbajnok Mihail Lopez tornyosult. A kubai ellenállhatatlanul versenyzett és birkózónknak nem sok esélye volt a győzelemre.

A két csapat mérkőzését tehát Kuba nyerte 16:12-re, megszerezve ezzel a csapat-Vk harmadik helyét.

A döntőben a török és az orosz válogatott küzdött az aranyért. Az izgalmas összecsapásból némi meglepetésre a törökök kerültek ki győztesen 16-14 arányban.

Az 5-6 helyért Korea 27-4 arányban verte Bulgáriát.