Bárdosi-arany a thaiföldi szumó világbajnokságról

2007. november 20. | szerző akadmin | Sumo

A birkózóként olimpiai ezüstérmes Bárdosi Sándor két európai elsősége után most már világbajnokságot is nyert a szumósok között.

Három férfi és két női versenyző képviselte Magyarországot a nemrég, Thaiföldön rendezett szumó világbajnokságon.

Bárdosi (jobbra) újabb sikeres “kirándulást” tett

A válogatott “vezére” a birkózóként olimpiai ezüst- és világbajnoki bronzérmes Bárdosi Sándor, aki szumósként kétszer volt már Európa-bajnok. Ő a vb-n 85 kg-ban állt rajthoz.
A plusz 115 kilósok között és az “open” kategóriában is próbálkozó Libor Dezső vb-n és Eb-n egyformán volt már második és harmadik is, míg Barta Péter (115 kg) a juniorok mezőnyében nyert kontinensbajnokságot idén júniusban, Budapesten.

A nőknél a Világkupa-győztes, világbajnoki harmadik és Európa-bajnok Kálló Gyöngyi (plusz 80 kg és open), továbbá Makrai Erika (plusz 80 kg) próbál szerencsét Csiangmajban.

Mindkét nemnél rendeztek csapatversenyt is: Bárdosiék teljes létszámban szerepelhettek a háromfős együttesek vb-vetélkedőjében, ugyanakkor az anyagi és szakmai okokból csak kétfős női válogatott hátrányból, 0-1-ről kezdte a csapatviadalt.

A kis magyar küldöttség végül sikerrel szerepelt, hiszen Bárdosi Sándor aranyérmet szerzett a 85 kg-os kategóriában, valamint a két női versenyző egy-egy bronzzal tért haza.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a kétszeres Európa-bajnok, korábban birkózó olimpiai ezüstérmes Bárdosi ausztrál, ukrán, egyiptomi és orosz versenyzőt verve jutott be a döntőbe, ahol a bolgárok korábbi Eb- és vb-győztesét, Szilian Georgijevet győzte le.

A torna előtt Bárdosi kijelentette: aranyéremmel akar hazatérni. Elszántságát jelezte, hogy tíz kilót fogyasztott a versenyre.
A birkózástól idén  botrányos körülmények közt visszavonult olimpiai második úgy tűnik, megtalálta a számára ideális alternatívát, ám a sikerek után tovább lépne: a szumó után jövőre a kevert harcművészetben, az MMA-ban is ki akarja próbálni magát.

A magyar csapat két bronzérme a lányok nevéhez fűződik: a nők plusz 80 kg-os súlycsoportjában Makrai Erika, míg a nyílt kategóriában Kálló Gyöngyi lett harmadik.