AZ ERDEI-MECCS: Ünneplés után értékelések

2005. október 24. | szerző akadmin |

Erdei Zsolt megvédte WBO félnehézsúlyú világbajnoki címét, miután a 12. menetben kiütötte kihívóját, a francia Mehdi Sahnoune-t. Értékelések a profibox.hu oldalairól.

A meccsről:

Madár nyolc hónapos kihagyás után lépett újra ringbe, hogy megpróbálja megvédeni WBO világbajnoki címét a francia ex WBA-világbajnok Mehdi Sahnoune ellen. Mint ismertes, a múltkori összecsapás Erdei gyomorrontása miatt maradt el.

A profibox.hu beszámolója szerint a magyar világbajnok játékosan, nagyobb kézsebességét felhasználva igyekezett távolról kibokszolni ellenfelét, addig a lassabb Sahnoune közelről, hajlított karú ütésekkel operált.

Az ötödik menetben Erdein komoly kondícionális problémák jöttek elő, többször ottmaradt ellenfele előtt, ütései után nem lépett hátra, amit Sahnoune kihasznált és többször eltalálta a magyar címvédőt. De ezek után kilábalt a hullámvölgyből, a kilencedik menet utolsó percében Erdei két egyenessel és egy felütéssel is tisztán eltalálta Sahnoune-t. A tizedik három perc hasonlóan zajlott a kilencedikhez, azzal a különbséggel, hogy az utolsó másodpercekben Sahnoune is betalált.

Az utolsó percben Erdei egy fejre bevitt ütéssel megrendítette ellenfelét, majd a köteleknél megsorozta Shanoune-t, a mérkőzésvezető így 45 másodperccel a vége előtt beszüntette a találkozót: TKO a 12. menetben.

Erdei negyedik alkalommal védte meg világbajnoki címét (első alkalommal kiütéssel) és 23. profi mérkőzésén is veretlen maradt. Ez volt a magyar ökölvívó 14. meccse, melyet nem kellett végig bokszolnia – emlékeztet a profibox.hu.

Vélemények:

Erdei Zsolt, a hős

“Ezen a mérkőzésen mindent beleadtam, s voltak olyan pillanatok, amikor csak a szívem hajtott előre. Azt kell mondjam, hogy a felkészülésem nem volt zökkenőmentes, mert egy bordasérülés miatt nem tudtam végigcsinálni a kesztyűzéseket. Ez persze most sokak szemében talán kifogásnak hathat. De ez utólag már nem is érdekes. A lényeg az, hogy harcoltam, győztem, és megmutattam, hogy Erdei Zsoltnak van szíve, és nem csak bokszolni tud. A boksztechnikám lényegében háttérbe szorult, és megpróbáltam az ellenfelemet szívvel leküzdeni. És ez sikerült is.”

Fritz Sdunek, az edző

Most már elárulhatjuk, hogy Zsolt edzésen egy ütést kapott a bordájára, ami komoly fájdalmakat okozott neki. Mindenképpen bokszolni akart, nem szerette volna újra lemondani a meccset. Az ötödik menet után nagyon fájt a bordája, mi folyamatosan biztattuk, hogy ne adja fel, meg tudja csinálni. Nagyon büszke vagyok rá, hogy felülemelkedett a fájdalmain és ilyen fantasztikus győzelmet aratott.”

A KOKO

“Fantasztikus mérkőzés volt. Hihetetlen, drámai csata zajlott a ringben, ami azért különleges, mert Zsolt a meccs előtt azt mondta, hogy megpróbál könnyedén, játszva bunyózni. Az elején ez sikerült is. Az első két menetben ez még működött az eltervezett taktika, de a 3-4. menettől odaállt vele verekedni, amiben ez a srác nagyon-nagyon erős, és nagyon-nagyon jó volt. A 6-7. menet után átesett azon a nagyon kemény holtponton, és hihetetlenül szépen bokszolt, sokszor kibokszolta Sahnoune-t, és a végén erőből odaállva is le tudta győzni. Így egy nagyon fordulatos, érdekes meccs volt, amiről még sokat fogunk beszélni!”

Szántó Imre, korábbi szövetségi kapitány

Profibox.hu: Arról mi a véleménye, ha összejönne a Tiozzo elleni ütközet. A francia tekintélyén nagyot dobott Michalczewski kiütése, s ez a tény esetleg bénítólag hathatna Erdeire is?

“Tiozzo egészen más ökölvívó, mint Shanoune. Sokkal kulturáltabb, az ütései is jobban kiszámíthatóak, könnyű megfejteni a szándékait. Szerintem vele nem keveredne bele Madár ilyen furcsa adok-kapokba, ami azt is jelenti, hogy semmivel sem adnék kisebb esélyt ellene. Ez azonban nem ilyen egyszerűen kiszámítható párosítás. Shanoune jelenleg nem tartozott az elsők közé, így bárki jön, az csak a magasabba rangsoroltak közül kerülhet majd ki.”

(Fotók: profibox.hu)