Atom-kupa Pakson: Csak a judo!

2015. július 8. | szerző SzlobMil | Programajánló

Szombaton rajtol a juniorok legrangosabb magyarországi versenye, a paksi Atom-kupa. Amint ismeretes, nevezni csak a JUMAS rendszeren keresztül lehetett, de fontos információ, hogy a nevezési díjat a helyszíni akkreditáció során kell befizetni. Részletes versenykiírás és visszapillantó a judoinfo.hu jóvoltából.

A viadalon tavaly rendkívül erős mezőny vett részt: huszonnégy ország 407 judósa lépett tatamira a junior korosztály egyik legrangosabb nemzetközi versenyén. A magyar sportolók két arany-, két ezüst- és négy bronzérmet is itthon tartottak.

Az 1988-as indulása óta a paksi Atom-kupán mindig voltak olyan külföldi versenyzők, aki később világra szóló sikereket értek el. A teljesség igénye nélkül most felsorolunk néhányat azon versenyzők közül, akik aranyérmet szereztek Pakson.

Az első egyéni Atom-kupán – amelyen tizenegy ország vett részt – az elsők között nézhettük a későbbi világbajnoki bronzérmes Diego Brambilla és az Európa-bajnok, világbajnoki ezüst-, majd olimpiai bronzérmes Frank Möller technikáit. 1990-ben fölényesen nyerte súlycsoportját az izraeli Smajda (Eb bronz-, vb ezüst-, olimpiai bronzérmes) és a román Croitoru (Európa-bajnok, vb-bronzérmes).

Giuseppe Maddaloni

Giuseppe Maddaloni, az egyik későbbi olimpiai bajnok

1991-ben az osztrák Patrick Reiter (későbbi Európa-bajnok és kétszeres vb-bronzérmes diadalmaskodott Pakson, de ekkor nyert Ben Sonnemans is, aki felnőttként szintén kontinensbajnok lett. Az 1992-es esztendő két ifjú spanyol tehetség győzelmét hozta, az egyikük Sara Alvarez volt, aki az Eb-n minden színű éremből szerzett és a vb-n is ezüst-, illetve bronzéremig jutott. A másikuk, Esther San Miguel kétszeres Európa-bajnokként és vb-bronzéremmel folytatta pályafutását.

Reméljük, hogy az idei Atom-kupa mezőnyében is jelen lesznek a jövő nagy bajnokai!