Kiemelt hírek

Áprilisban Sosai Memorial Weekend

2014. február 27. | szerző SzlobMil | Karate

Április 24-27. között Pilismarót ad otthont a különböző edzésekből, próbatételekből és kyokushin bajnokságból álló programsorozatnak.

Nagyszerű évet zárt a Magyar IKO Kyokushin Szövetség. Számos külföldi és hazai versenyen bizonyított Shihan Halász Károly csapata. A nagyszerű nemzetközi eredmények közül is kiemelkedik a márciusi, tizenhárom éremmel zártbarcelonai és az áprilisi német bajnokságon nyújtott produkció, amikor is a magyar IKO különítmény húsz éremmel tért haza.

5833_0
Szeptemberben Halász Vivien nyert kata bronzot az All American Openen, majd októberben Katowice volt a következő állomás. Itt, a Junior Európa Bajnokságon két magyar versenyző jutott fel a dobogóra:
– Dóka Martin 3. helyezés
– Kovács Dorottya 3. helyezés
– Szarvas Roland két nyertes meccs után a legjobb 8 között bírói döntés által esett ki
A 2014-es év két spanyol ezüsttel kezdődött. Fuerteventurában, a januári Súlycsoportnélküli Spanyol Bajnokságon Halász Vivien és Turbucz Sándor is 2. helyezést ért el.
Az idei év jeles évforduló a kyokushin karatéban, hiszen 2014. Sosai Matsutatsu Oyama halálának 20. évfordulója és az IKO (International Karate Organization) alapításának 50. évfordulója. Ez alkalomból a hazai IKO szövetség természetesen KYOKUSHIN KARATÉVAL eltöltött hétvégével ünnepel.